Yetkili Birisi Olsaydınız Mutluluk ve Huzur İçin Ne Yapardınız ? Konulu Kompozisyon Örneği


Yetkili Birisi Olsaydınız Mutluluk ve Huzur İçin Ne Yapardınız ? Konulu Kompozisyon Örneği

Ülkede tanınan yetkili biri olsaydım  içinde yaşadığım toplum ve dünya için nitelikli ve bilinçli bir birey olmaya özen gösterirdim . Kamuya yaralı işler yapardım . İnsanların mutlu ve huzurlu olması için üzerime düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışırdım . Çevremdeki maddi duruma muhtaç olan insanları araştırır ve bu insanlara gereken maddi ve manevi desteği sağlamaya çalışırdım . İnsan haklarına, adalete önem verirdim. Hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermezdim.

Her insanın özgürce yaşaması için , refah ve mutluluk içinde yaşaması için yaşadığım yeri her açıdan kalkındırmaya ve geliştirmeye çalışırdım . Çevre temizliğine önem verir ve yaşadığım çevrenin insanlarını da bu konuda aydınlatırdım . Ücretsiz olarak şenlikler yapılmasını sağlardım . Bu şenliklere tüm halkı davet eder ve o günü mutlu bir şekilde geçirmelerini sağlardım . Liyakata önem verirdim . Hak edenin hak ettiği makamda olması için gereken mücadeleyi verirdim . Hiç kimseye torpil yapmazdım .  Mazlum ve hakkını aramaya cesaret edemeyen insanların savunucusu olurdum . İnsanlarımızın kültürlü olması için her yere kütüphaneler yaptırılmasını sağlardım . Milletimin hem İslam dinini iyi uygulamasını  ve hem de bilim ve fen yolunda ilerlemesini sağlamak için çok çalışırdım . İslam dininde çalışmanın ne kadar önemli olduğunu insanlara anlatırdım .

İslam’ı iyi anlamak ve yaşatmak için her türlü fedakarlığı yapar ve çevreme örnek bir birey olurdum . Akla ve bilime önem verir ve insanların boş durmamalarını sağlardım . Her insan ve mutlu huzurlu olsun diye onların isteklerini ve şikayetlerini dinlerdim .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme