Ülkemize Yararlı Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız ? Kompozisyon Yazınız .


Ülkemize Yararlı Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız ?  Kompozisyon Yazınız .

Ülkemizin gelişmesi için , dünya gücü haline gelmesi için birey olarak bizlere çeşitli sorumluluklar düşer . Öncelikle kendimize değer vermeliyiz , kendimizi küçük görmemeliyiz .Kendimizi , vatanımızı , bu kutsal topraklarımız sevmeliyiz . Kahraman  milletimizin kahraman şehitleri bu toprakları  çok zor şartlar altında kazanmıştır ve bizim bağımsız olmamızı sağlamıştır . Onlar ne acılar çekmiştir . Bunu anlatsak sayfalar yetmez .

Onlara layık bir insan olmak için bu memleketin her bucağını geliştirmeliyiz . Nitelikli, üretken vatandaşlar olmalıyız . Her alanda ( siyasi, sosyal, idari, ekonomik, kültürel vb. )  ülkemizi geliştirmeliyiz . Başka ülkelere beyin göçü vermemeliyiz . Bilim adamlarına değer vermeliyiz . Yeni icatlar ve buluşlar yapmalıyız . Yerli teknolojik ürünlerimizi üretmeliyiz .  Ülke topraklarının bir  zerresini bile düşmanlara teslim etmemeliyiz . Bu vatan için, bu ay yıldızlı al bayrak için  her zaman  canımızı feda etmeye hazır olmalıyız . Darbelere karşı durmalıyız. Ülkemizi tehdit eden her türlü iç ve dış terör mensuplarına karşı , düşmanlara karşı milli birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz .  Ülkemizi çok sevmeliyiz ve bu ülkenin topraklarında kaliteli tarım , kaliteli hayvancılık yapmalıyız .  Yer altı ve yer üstü kaynaklarımızı hoyratça kullanmamalıyız . Tutumlu insanlar olmalıyız . Ülkemizin kaynaklarını boş yere israf etmemeliyiz .  Rüşvetten ve iltimastan yana olmamalıyız . İnsan haklarına , adalete, demokrasiye önem vermeliyiz .

Ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkarmak için çok çalışmalıyız  ve üretmeliyiz .  Bilinçli insan olmalıyız, bilinçli, nitelikli çocuklar yetiştirmeliyiz. Gelecek kuşaklara temiz bir  ülke bırakmalıyız. Kısacası Atatürk'ün dediği gibi "ülkesini en çok seven işini en iyi yapandır." ilkesine uygun olarak hareket etmeliyiz.  

3 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...