Ülkemize Yararlı Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız ? Kompozisyon Yazınız .


Ülkemize Yararlı Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız ?  Kompozisyon Yazınız .

Ülkemizin gelişmesi için , dünya gücü haline gelmesi için birey olarak bizlere çeşitli sorumluluklar düşer . Öncelikle kendimize değer vermeliyiz , kendimizi küçük görmemeliyiz .Kendimizi , vatanımızı , bu kutsal topraklarımız sevmeliyiz . Kahraman  milletimizin kahraman şehitleri bu toprakları  çok zor şartlar altında kazanmıştır ve bizim bağımsız olmamızı sağlamıştır . Onlar ne acılar çekmiştir . Bunu anlatsak sayfalar yetmez .

Onlara layık bir insan olmak için bu memleketin her bucağını geliştirmeliyiz . Nitelikli, üretken vatandaşlar olmalıyız . Her alanda ( siyasi, sosyal, idari, ekonomik, kültürel vb. )  ülkemizi geliştirmeliyiz . Başka ülkelere beyin göçü vermemeliyiz . Bilim adamlarına değer vermeliyiz . Yeni icatlar ve buluşlar yapmalıyız . Yerli teknolojik ürünlerimizi üretmeliyiz .  Ülke topraklarının bir  zerresini bile düşmanlara teslim etmemeliyiz . Bu vatan için, bu ay yıldızlı al bayrak için  her zaman  canımızı feda etmeye hazır olmalıyız . Darbelere karşı durmalıyız. Ülkemizi tehdit eden her türlü iç ve dış terör mensuplarına karşı , düşmanlara karşı milli birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz .  Ülkemizi çok sevmeliyiz ve bu ülkenin topraklarında kaliteli tarım , kaliteli hayvancılık yapmalıyız .  Yer altı ve yer üstü kaynaklarımızı hoyratça kullanmamalıyız . Tutumlu insanlar olmalıyız . Ülkemizin kaynaklarını boş yere israf etmemeliyiz .  Rüşvetten ve iltimastan yana olmamalıyız . İnsan haklarına , adalete, demokrasiye önem vermeliyiz .

Ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkarmak için çok çalışmalıyız  ve üretmeliyiz .  Bilinçli insan olmalıyız, bilinçli, nitelikli çocuklar yetiştirmeliyiz. Gelecek kuşaklara temiz bir  ülke bırakmalıyız. Kısacası Atatürk'ün dediği gibi "ülkesini en çok seven işini en iyi yapandır." ilkesine uygun olarak hareket etmeliyiz.  

8 yorum:

 1. miss gibi olmuş

  YanıtlaSil
 2. Çok anlamlı ve günğmüze uygun bir düşünce içinde yazılmış.

  YanıtlaSil
 3. yaw bunlar kopyalanmıyor kopyalanmayacaksa neden yapıyonuz yawwwwwwwwwwww
  işim var tek tek yazacammı elimle bişiy yabıyonuz düzgün yabın madem (bilerek yanlış yazdım)

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir yazı olmuş hazırlayanların ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 5. Mmmmmm müzik kablo işi OSB

  YanıtlaSil

Deneme