Başarılı Olmak İçin Çaba Göstermek Daha Önemlidir Konulu Münazara Yazınız .


Başarılı  Olmak İçin Çaba Göstermek Daha Önemlidir Konulu Münazara Yazınız .

Başarılı olmada ara sıra şans faktörü etkili olabilir ama sağlam bir başarı için , kalıcı bir başarı için elbette çalışmak , üretmek ve alın teri dökmek her zaman daha önemlidir  . Çünkü başarılı olmada en önemli  etken her zaman disiplinli , planlı ve programlı bir şekilde çalışmaktan geçer . Sürekli evde boş boş oturan , zamanını televizyon karşısında , internet karşısında boş işler ile geçiren kişinin elbette başarısız olması kaçınılmazdır .

Bunun için  çalışmak varsa başarı vardır diyebiliriz . Örneğin; iki öğrenciyi ele alalım . Bir öğrenci  derslerine her gün  çalıyor ve sınav zamanı geldiğinde  iyi bir puan alıyor . Diğer bir öğrenci de hiç ders çalışmıyor ve sınavda kopya çekiyor .  Bu öğrencinin kopya çektiğini gören öğretmeni o öğrenciye çok düşük bir puan veriyor . Böylece o öğrenci  çaba göstermediği için, kendi alın teri ile çalışmadığı için  düşük puan alıyor ve öğretmenin gözünden de düşüyor . Eğer o öğrenci yakalanmadan kopya  çekmeyi başarabilseydi belki iyi bir puan alabilecekti ve fakat kopya çektiği için bu başarı uzun soluklu bir başarı olmayacaktı .  Başarılı olmak için her zaman çalışmak gerekir . 

Belki bazen çalıştığımız halde başarılı olamayabiliriz fakat önemli olan yılmadan   tekrar tekra denemeye devam etmeliyiz. Sürekli çalışarak bu işi başarabiliriz ve başarı yolculuğunda mutlu olabiliriz.Tüm Münazara Örnekleri Burada

Tüm Kompozisyonlar Burada

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme