Birlik İş Bölümü, Çalışmak, Üretmek, İnsan, Verimlilik Kavramlarından Hareketle Bir Hikaye Yazınız .


Birlik İş Bölümü, Çalışmak, Üretmek, İnsan,  Verimlilik  Kavramlarından Hareketle Bir Hikaye Yazınız .

 Sabahın ilk ışıkları ile uyanmıştım . Annem çayı koymuş , babam çarşıdan  sıcak pideleri almıştı. Kardeşim ve ablam da uyandıktan sonra kahvaltımızı yapmaya başladık. Babam bana Mert bugün   fabrikaya seni de götüreceğim artık işlerin başına geçme vaktin geldi dedi. Ben ise çok mutlu olmuştum. Babama çok çalışacağımı ve  yaptığımız işlerden  verim elde edeceğimizi söyledim.

Babam ise bunun tek başına olmayacağını fabrikadaki diğer işçiler ile iş bölümü halinde çalışarak bu başarının kazanılacağını söylemişti. Babam işin başına geçmek demek senin hemen başa geçeceğin anlamına gelmiyor dedi. Oradaki tüm insanlar nasıl temelden başladıysa sen de orada önce işçi olarak  başlayacaksın dediğinde yüzüm  kızarmaya başladı. Çünkü hemen başa geçmek istiyordum ama babamın bir bildiği var dedim içimden. Daha sonra  babamla birlikte iş yerine gittik. Herkes fabrikada arı gibi çalışıyordu. Hemen önlüğümü giyerek işe başladım. Çok yorulmuştum daha ilk günden. Ama çalışmanın keyfi bir başkaydı. Çünkü işi çekirdekten öğreniyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Üretmek, çalışmak, ülkeme faydalı bir iş adamı olmak istiyordum. Bu da kolay olmayacaktı elbet , önce çırak, sonra kalfa sonra usta olacaktım tabi. Çünkü ancak bu şekilde başarıya ulaşacaktım. Yıllar geçiyor ve ben çalışmaya  ve üretmeye devam ediyordum. Aradan beş yıl geçtikten sonra babam Ayhan beni yanına çağırarak artık vakit geldi. Hak ettiğin görevi alacaksın dedi.

Bana bir oda verdi ve orada fabrikanın genel  müdürü olarak çalışmaya başladım. Diğer  iş arkadaşlarım ile iş bölümü yaparak fabrikamızı iyice geliştirdik. Yaptığımız ürünlerden çok verim aldık ve birlik içinde başarıya ulaştık. Çünkü başarı ancak birlik  ve dayanışma içinde olan  çalışanlar ile gerçekleşebilirdi. Çünkü bu bir ekip çalışmasıydı.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme