Kahraman Bakış Açısı İle İlgili Bir Hikaye Yazınız - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Kahraman Bakış Açısı İle İlgili Bir Hikaye Yazınız

    0

Kahraman Bakış Açısı İle İlgili Bir Hikaye Yazınız

Bir metinde olayı yaşayan kahraman aynı zamanda olayın anlatıcısı ise bu metinde kahraman bakış açısı vardır .  Kahraman bakış açısında  ben ve biz ifadeleri kullanılır .  Yani kahraman bakış açısının olduğu metinlerde fiiller genellikle 1. tekil ve 1. çoğul şahısla çekimlenmiştir . Aşağıdaki kısa hikaye kahraman bakış açısıyla yazılmış metinlere örnek olarak verilebilir .

Okulun İlk Günü

Uzun bir tatilin ardından okulların açılacak olması beni çok heyecanlandırıyordu .  Birçok arkadaşımı uzun zamandır görmüyordum öğretmenlerimi de çok özlemiştim . Okulun açıldığı gün sabah erkenden uyandım,  kahvaltımı yaptım ,  üzerimi giyindim ve heyecanla okuluma doğru koşmaya başladım . Yeni şeyler öğreneceğim ve kendimi geliştireceğim için çok mutlu oluyordum .  Sınıfımıza yeni gelen arkadaşlarımla tanıştım ,  öğretmenlerimin derslerin işlenişi ile ilgili verdiği bilgileri dikkatli dinledim . Başka okuldan bizim okulumuza gelen arkadaşlarımla tanıştım ve onlara elimden gelen yardımı yapabileceğimi söyledim . Kısacası Okulun ilk günü hem çok heyecanlı hem de çok güzel geçti .


Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.