Sizin Oynadığınız Oyunlar Ve Oyuncaklarla Eski Oyun Ve Oyuncaklar Arasında Ne Gibi Farklılıklar Olabilir ? - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

Sizin Oynadığınız Oyunlar Ve Oyuncaklarla Eski Oyun Ve Oyuncaklar Arasında Ne Gibi Farklılıklar Olabilir ?

    0

Sizin Oynadığınız Oyunlar Ve Oyuncaklarla Eski Oyun Ve Oyuncaklar Arasında Ne Gibi Farklılıklar Olabilir ?

Oyunlar ve oyuncaklar çocukların vazgeçilmezidir . Çünkü onlar bizi hayata bağlar ve bizi mutlu eder . Bizim oynadığımız oyunlar genelde mendil kapmaca , körebe , kaptım oyunu , yağ satarım bal satarım , koşma yarışı , yakar top , can tatlı , futbol , voleybol gibi oyunlardır . Oynadığımız oyuncaklar ise genelde alışveriş merkezlerinden , oyuncakcıdan alınan oyuncaklardır .

Plastik arabalar, tahta arabalar, oyuncak bebekler, aycıklar vb. dir.  Eskilerin oynadığı oyunlar ise söbe, mendil kapmaca, koşma, yağ satarım, tren geliyor Mersin'den, yangın var,  yakartop gibi oyunlardır . Genelde eskiye göre oyunlarımız biraz daha çeşitlendi ama yine ortak birçok oyunumuz aynı . Eskikilerin oynadığı oyuncaklar ise genelde çamurdan yapılmış bebekler, arabalar, kamyonlar, bezden dikilmiş bez bebekler vb.dir. Eskiden oyuncakları çocuklar kendileri  yapıyorlardı . Şimdi ise bizler genelde hazır oyuncak almayaal. Şehir hayatı binlerce binanın yapılmasına neden olduğu için, nüfus fazla olduğu için insanlar çocuklarını fazla dışarı çıkarmıyor ve genelde alışveriş merkezlerine götürüyor .

Köyde yaşayan çocuklar bu durumda daha şanslı oluyor ve toprak ile oynama zevkini ve topraktan  oyuncaklar yapma zevkini tadıyorlar .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.