"Sıkıntısız ve çilesiz elde edilen başarıları kısa zamanda kaybolmaya unutulmaya mahkumdur" Sözü İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

"Sıkıntısız ve çilesiz elde edilen başarıları kısa zamanda kaybolmaya unutulmaya mahkumdur" Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

"Sıkıntısız ve çilesiz elde edilen başarıları kısa zamanda kaybolmaya unutulmaya mahkumdur" Sözü İle İlgili Kompozisyon

Her insan başarılı olmak , yaptığı işten en iyi olmak ister . Bir öğrenci ya da bir öğretmen elbette yaptığı işin çok iyi olmasını arzular . Ancak şunu da unutmamak gerekir ki kalıcı başarılar tesadüfler sonucu elde edilemez . Kısa süreli başarıların etkisi de kısa süreli olur ve çabucak unutulmaya mahkum olur .

Günümüzde özellikle kitle iletişim araçlarının da etkisi ile kısa süreli başarılara   çok şahit oluyoruz . Mesela bazı şarkıcılar bir şarkı ile kısa süreliğine de olsa parlıyor . Herkes o şarkıyı ve şarkıcıyı konuşuyor ama kısa süre unutulup gidiyor . Oysa yıllar önce hayatını kaybetmesine rağmen hala akıllarda kalan ve şarkıları , türküleri hiç eksilmeden dinlenen sanatçılar var . Ya da Mimar Sinan gibi yaptığı eserler yüzyıllardır dimdik ayakta olan üstatların yanında daha inşaatı bitmeden yıkılan yapılar var . Bunun nedeni insanların kısa sürede başarılı olma isteğidir . Ancak kalıcı başarılar sağlam bir temele oturmak zorundadır . Alın teri dökülerek , çalışarak çabalayarak elde edilen başarılar da kalıcı olur .

" Yokuşta akmayan ter inişte göz yaşı olur " demişler . Kısacası çalışmadan , çabalamadan , sıkıntı çekmeden başarılı olmak isteyenler mutlaka hüsranla karşılaşırlar .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.