"Vatanı Terk Etmek Kadar Üzücü Bir Şey Yoktur" Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

"Vatanı Terk Etmek Kadar Üzücü Bir Şey Yoktur" Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon

    0

"Vatanı Terk Etmek Kadar Üzücü Bir Şey Yoktur" Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon

Gözümüzü açtığımızda kokusunu ilk duyduğumuz ve ilk gördüğümüz varlık olan annemiz kadar kutsaldır vatanımız . Özgürce yaşadığımız , düşman postalları altında hakarete uğramadan kendi kendimizi yönetebildiğimiz yerdir vatan toprakları .

Maalesef insan hayatında akla gelmedik , 40 yıl düşünsem böyle olacağı aklıma gelmezdi denilen olaylar yaşanıyor . İnsanlar savaş , afet , kıtlık vb. birçok sebepten dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalabiliyorlar . Çocukluklarının en güzel anılarını , her köşesinde yüzlerce anı saklayan evlerini , bazen üzücü bazen de mutlu anılar yaşadığı dostlarını bırakıp gitmek kadar zor bir şey olabilir mi ? Hem de gidilen yer size tamamen yabancı bir memleketse . Dilini , kültürünü bilmediğiniz bir yere gitmek insana tarifsiz sıkıntılar verir . Vatanınızın taşı toprağı bile burnunuzda tüter . İnsan vatanından ayrı düşünce adeta yabancı bir evde yaşamak zorunda kalmış gibi hisseder . Yani her istediğini yapmakta özgü değildir , hep birilerinin müsaade ettiği ölçüde yaşamak zorundadır .

Allah hiç kimseyi vatanından ayrı koymasın . Vatansız kalmak anasız babasız kalmaktan bile çok daha zordur . Bu yüzden vatanımızın kıymetini bilelim ve onu yüceltmek için elimizden gelen çabayı gösterelim .


Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.