Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk Üzerine
Acı tatlı , iyi kötü her anımızda yanımızda olabilen insanlar gerçek dostlarımızdır . Böyle insan hava kapalı da olsa açık da olsa bir şekilde aydınlık yüzlerini bizlere göstermeyi ihmal etmezler . Gerçek dostlarımızın varlığını onlar fiziksel olarak yanımızda olmasalar bile her daim hissederiz . 


Zunnün'u Mısri adında bir adam vardı ve bir anda bir haller oldu kendisine . Olur olmaz zamanlarda esip gürlemeye, bir anda coşmaya başladı. Etrafındakiler artık bu hareketlerinden iyice bıktılar ve onu tımarhaneye attılar . Dostları durumu öğrenince yanına koştular . Biz senin dostunuz demelerine rağmen Zünnun onlara bağırdı çağırdı ve taş toprak eline ne geçtiyse üzerlerine fırlattı. Hepsi korkarak bir tarafa kaçtı. Zünnun arkalarından gülerek şu dostlarımın haline bak, bıraktı kaçtılar  dedi.  Bu hikaye de gösteriyor ki gerçek dost, dostum dediği insandan gelen her türlü cefaya katlanır. Zorluğu görünce kaçan adamdan dost olmaz. Zaten atalarımız da " dost kara günde belli olur" demiştir .

İşte bu yüzden sözde değil özde dost olmalıyız . Hem kötü günde hem de iyi günde şartsız bir sevgi ile dostlarımızın yanında olabilmeliyiz . Hepimizin hayatında böyle dostlar olması ve hepimizin de böyle dost olabilmesi dileğiyle ...- Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü  İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme