Misafirperverlik İle İlgili Deneme - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

Misafirperverlik İle İlgili Deneme

    0

Misafirperverlik İle İlgili Deneme

Hayat yanımızda eşimiz, dostumuz, komşularımız olduğu zaman daha güzel ve daha neşeli geçer. İnsanlar yeter ki birbirlerini sevsinler ve birbirlerine karşı saygıda kusur etmesinler . Anadolu’muzun, cennet yurdumuzun güzel insanlarının en önemli özelliklerinden biri de misafirperver  olmalarıdır .   Gelen kim olursa olsun ona sofra açmak, kibar davranmak ve güler yüzlü olmak  bizim milletimizin en önemli özelliği ve değeridir . 

Gelen misafiri istememek, surat asmak   karşıdaki kişiye saygısızlık olur. Çünkü o kişi sizi sevmiş, saymış ve size ziyarete gelmiştir . Bize düşen de gücümüzün yettiği oranda o kişiyi en iyi şekilde ağırlamaktır . İllaki pahalı yiyecekler ikram etmek gerekmez . Güler yüzlü olmak, evde ne varsa paylaşıp samimi bir ortam sağlamak en güzel şeydir .  Eve gelen misafire her zaman iyi davranmalıyız . Çünkü gelen her misafir bereketi ile gelir ve  gider . İnsan ilişkilerinin daha iyi olması için, arada soğukluk olmaması için her zaman misafirperver olmalıyız .  Bu dünyada göçüp gidince  bile arkamızdan iyi bir söz söylenmesi ne kadar güzel bir  şey olur . 

Çünkü dostluk ölmez, kardeşlik ölmez.  Bunun için her zaman  bol gönüllü olmalıyız ve insanları sevmeliyiz.

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.