Akraba Ziyaretleri Ve Önemi Hakkında Duygu Ve Düşüncelerinizi İçeren Bir Kompozisyon Yazınız


Akraba Ziyaretleri Ve Önemi Hakkında Duygu Ve Düşüncelerinizi İçeren Bir Kompozisyon Yazınız

 Aile bireylerinden sonra bize en yakın olan kimseler akrabalardır .  Çünkü akrabalarımız bizim her zaman yanımızda olan , kötü günlerimizde bize destek olan yakınlarımızdır .  Akrabalık ilişkileri , komşuluk ilişkileri ne yazık ki günden güne azalmaktadır . Özellikle de şehir yaşamında bunu görmek daha azdır .

Çünkü şehir yaşamı içinde  insan kendi geçim derdine düşebilir . Ama böyle olmamak gerekir . Akrabalarımız ile iletişimimizi hiçbir zaman kesmemeliyiz . Yollar, mesafeler bizlerin onlar ile iletişimine engel olmamalıdır .  Yakınımızda olan akrabalarımıza  her zaman olmasa da ayda bir kere gitmeliyiz ve onların hal, hatırlarını sormalıyız . Onları ihmal etmemeliyiz . Uzakta olan akrabalarımızı telefonla aramalıyız ve  onları mutlu etmeliyiz . Maddi durumu olmayan akrabalarımıza elimizde maddi imkanımız varsa yardım etmeliyiz . Onları  zor durumda bırakmamalıyız . Akrabalık ilişkilerimizin daha sıcak olması için  her zaman onlar ile iletişim halinde bulunmalıyız . Özellikle  yaşlı akrabalarımızı asla ihmal etmemeliyiz .

Onları çok sevmeliyiz . Bayramlarda her yıl mutlaka memlekete gitmeliyiz ve akrabalarımızı görmeliyiz , onlara sarılmalı ,  onlar ile güzel zamanlar geçirmeliyiz . Unutmayın ki akrabalık  bağı bizim milletimizde çok önemlidir . Çünkü akrabalık bizim kültürümüzdür , kültürümüzün bir parçasıdır . Onun için akrabalarımıza değer vermeliyiz ve onları yalnız bırakmamalıyız .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme