Yeni Yıldan Beklentileriniz Nelerdir ?

Yılbaşından Beklentileriniz Nelerdir ?

Yeni yılın yaklaşması ile içimizi bir sevinç kapladı . Çünkü hepimizin yeni yıldan birtakım beklentileri vardır . Yeni yıl demek , yeni umutlar, yeni hayaller, yeni  düşünceler demektir benim için . Bundan dolayı  da yeni yıldan beklentilerim şunlardır : Öncelikle dünyada barışın hakim olmasını istiyorum . Yeni yıl ile birlikte savaşlar sona ersin , barış  ve huzur daim olsun. Savaşlar olmasın , çocuklar ölmesin . Hiçbir çocuğun burnu bile kanamasın .  Yeni yılda hiçbir çocuk, hiçbir insan aç kalmasın . Dünyada açlık sorunu yok oluversin . Bunun için de dünya ülkeleri bu soruna hemen bir çözüm bulsun .

İnsanlar arasında kötülük olmasın , dedikodumuz yapılmasın , başkalarının dedikosunu yapmayalım .  İnsanları incitmeyelim . Doğaya zarar vermeyelim .  Yeni yılda insanlar daha merhametli  olur inşallah . Çevremizdeki canlılara daha duyarlı yaklaşılsın .  Yeni yılda çevre temizliğine daha çok önem verilsin , insanlar daha bilinçli ve duyarlı vatandaşlar olsun . Derslerimde başarılı bir öğrenci olmak istiyorum . Yeni yılda daha güzel bir ahlaka sahip olmak istiyorum .  Yani daha anlayışlı , daha sabırlı ve daha disiplinli bir insan olmak istiyorum .  Annemin, babamın ve kardeşlerimin sağlıklı bir şekilde yanımda olmasını diliyorum Yüce Allah’tan . İslam ülkelerinin bilim ve teknolojiye daha çok önem  vermesini ve bunun için de durmadan çalışmalarını istiyorum .  Ailem ile birlikte sıcacık yuvamızda tombala oynamak istiyorum, satranç oynamak istiyorum vb.  Annemin o sıcak etli yemeklerini seviyorum, sıcak helva yapmasını seviyorum .

Ailem  ile birlikte mutlu bir yılbaşı geçirmek istiyorum . Yeni yıl şimdiden herkese bereket ve bolluk getirsin . Herkesin hayalleri , umutları gerçekleşsin ve hiç kimsenin canı yanmasın . Canlı bombalar olmasın, insanlar kandırılmasın,  hiç kimse  haksızlığa uğramasın, adalet, insan hakları daim olsun , ülkemizi tehdit eden her türlü iç ve dış terör örgütleri yok olsun. Ülkemizde birlik, dirlik daim olsun .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme