Babalar Günü İle İlgili Kompozisyon

Babalar Günü İle İlgili Kompozisyon

Akşam olsun da artık eve gelsin. O merhametli bakan gözleri bana baksın diye saatlerce pencerenin kenarına oturup  sabırsızlıkla, sevgiyle beklediğimiz canlardır babalarımız. Her çocuk için babası tektir ve çok değerlidir. Çünkü babalık tıpkı annelik gibi kutsal bir görevdir.  Babalar çocukları için her türlü fedakarlığı yapan , her türlü zorluğa katlanan değerli canlarımızdır. Baba demek  arkamızı yaslayabileceğimiz dağ,  sarılıp o güzel kokusunu içine çekeceğimiz bir  menekşe demektir.

Baba demek can demek, dost demek, yeri geldiği zaman en yakın arkadaş demektir. Babalık çok  önemli bir sorumluluktur. Çünkü babalar evlatları için   canlarını bile feda eden muhteşem  kimselerdir.  Yemeyip yediren, içmeyip içiren, gezmeyip gezdiren  ve çocukları için daha nice  zorluklara katlanan değerlilerimizdir. Babalarımızın değerini en çok da onlar hayattayken bilmeliyiz. Onların bizim için yaptığı onca fedakarlığı  unutmamalıyız ve onlara karşı her zaman vefalı, sadık birer dost olmalıyız. Onlara her zaman saygılı olmalıyız. Onlar nasıl bizi koşulsuz seviyorsa biz de onları öyle sevmeliyiz. Babalarımızı üzmemeliyiz,  okuyup , onara layık  ahlaklı evlatlar, bilim insanları olmalıyız. Onların kalplerini asla kırmamalıyız. Onlar bizi herhangi bir konuda uyardığı zaman  bu uyarıları kulak ardı etmemeliyiz.  Bu yaşamda güvenebileceğimiz en önemli kimseler elbette ki babalarımızdır. 

Babalarımızı üzmeyelim, onları gücendirmeyelim. Onlar yaşlandığı zaman onlara sahip çıkalım ve onları huzur evlerine terk etmeyelim. Çünkü onların istediği şey en çok da evlatları ve torunlarıdır. Baba olmaya hazırlanan, baba olan, baba olmadığı halde baba gibi olan tüm değerli babalarımızın babalar gününü en içten dileklerimle kutlar ve onların değerli ellerinden öperim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme