Sevgi Sözcüğünün Size Çağrıştırdığı Kavramları Yazınız. Bu Kavramlardan Birini Seçerek Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Sevgi Sözcüğünün Size Çağrıştırdığı Kavramları Yazınız. Bu Kavramlardan Birini Seçerek Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Sevgi Sözcüğünün Çağrıştırdığı Kavramlar: ilgi, saygı, emek, huzur, mutluluk, güven

Güven, yanında bulunduğumuz insan ya da insanlardan her hangi bir tehlikeye uğramayacağımızdan emin olmaktır. Sevginin olmazsa olmaz özelliklerinden birisidir güven. Çünkü hiçbir insan kendisine zarar vereceğini düşündüğü birisini sevemez.

Güven duygusu fiziksel manada zarar görmemenin ötesinde manevi anlamda da zarar görmemeyi ifade eder. İnsanlar sevdiği insanlardan kandırma, tehdit gibi olumsuz davranışlar görmeyi istemez. Birkaç kez bize yalan söyleyen birisine olan güvenimiz zaman içerisinde azalmaya başlar ve güvenimiz azaldıkça da sevgimizi kaybetmeye başlarız. Güven belki de sevginin temelini oluşturur. Küçük çocukların anne babalarının dışında birisinin yanında uzun süre kalamamasının sebebi büyük ihtimalle güven duygusu ile ilgilidir. Çünkü çocuk anne ve babası dışında kimseye güvenemez.

Sevgi ilgidir, sevgi emektir, sevgi mutluluktur ama belki de en fazla sevgi güvendir. Güven yoksa ilgi de yok, huzur da yok, mutluluk da yok çünkü. Bu sebeple sevdiğimiz insanların güvenini kaybedecek davranışlarda kesinlikle bulunmayalım.


0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme