Komşularımıza Ve Fakir Ailelere Yardım Etmeliyiz Konulu Kompozisyon Yazınız


Komşularımıza Ve Fakir Ailelere Yardım Etmeliyiz Konulu Kompozisyon Yazınız.

Yaşadığımız çevrede herkesin maddi durumu iyi olmayabilir. Çünkü herkesin   iyi bir işi olmayabilir, herkes varlıklı olmayabilir. Bunun için de  maddi durumu olmayan komşularımıza, çevremizde gördüğümüz diğer yoksul insanlara maddi ve manevi olarak yardımcı olmalıyız. İnsanları bu zor durumdan kurtarmalıyız ve düşenin dostu olmalıyız.

Elimizden geldiği kadar yardımsever ve paylaşımcı olmalıyız.  Sadece kendi nefsimizi düşünmemeliyiz. Ben anlayışı ile değil biz anlayışı ile hareket etmeliyiz.  Kendimizi fakir kimselerin yerine koymalıyız ve onların yaşadıkları acıları, maddi ve manevi sıkıntıları anlayabilmeliyiz. Bunu yapmanın yolu da empati kurabilme becerisinden geçer.  Empati kurarak insanları daha iyi anlarız ve daha duyarlı ve daha iyi bir insan oluruz. Çevremizde gördüğümüz, yardıma muhtaç kim olursa olsun ona yardım etmeliyiz ve her zaman yardımsever olmalıyız. Yardım etmenin önemi ile ilgili şu özlü sözleri de unutmamalıyız:
- “Eller çok olunca yük hafifleşir. ‘’ İngiliz Atasözü.
- ‘’ Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen yaşadığını iddia edemez. ‘’ Merry Brown

İşte tüm bu sözlerden de anlaşılacağı gibi her zaman  iyimser ve yardımsever olmalıyız. Düşenin elinden tutup kaldırmasını bilmeliyiz.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme