Ulusal Bağımsızlık İle İlgili İçinde ‘’ Lakin, Fakat, Buna Rağmen, Ancak’’ Kelimeleri Geçen Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.


Ulusal Bağımsızlık İle İlgili İçinde  ‘’ Lakin,  Fakat, Buna Rağmen, Ancak’’ Kelimeleri Geçen Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Kurtuluş Savaşı yıllarında  vatanımız  işgal altındaydı. Düşmanlar el birliği içinde vatan topraklarını yok  etmek için var gücüyle her yerden bizi yok etmeye çalışıyordu lakin Anadolu halkı boş durur muydu hiç? Elbette durmazdı. Çünkü vatanın kurtarılması gerekiyordu. Vatan elden giderse her şeyimiz giderdi fakat vatanımıza sahip çıkmak için de birlik, beraberlik ve dayanışma gerekliydi.

İşte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıktı ortaya.  Mustafa Kemal halkını, milletini yanına alarak bu zulme son vermek istiyordu. Ya İstiklal Ya ölüm diyordu da başka bir şey demiyordu. Buna rağmen düşman hala gizli planlarına devam ediyor, Anadolu köylerini yağmalıyor, bebekleri, çocukları katlediyordu ancak onların bu hain zulümlerinin bir sonu gelmeliydi artık. Çünkü vatanımız için, asil milletimiz için en önemli şey vatanın birliği ve bütünlüğü, ulusal bağımsızlığıydı. Bunun için milleti ile kol kola olan Atatürk milletinin  iman gücü ile, Türk’ün gücü ile ezdi o düşmanın  hain planlarını. Ulusal bağımsızlığımızdan asla ödün vermedik, vermeyeceğiz de bundan sonra.

Çünkü bu topraklar şehitlerin kanı ile sulanmış ve sulanmaya da devam etmektedir. Onun için bu toprakların kıymetini bilelim ve ülkemizi her alanda geliştirmek için hiç durmadan çalışmaya devam edelim.

3 yorum:

Deneme