Yarı Yıl Tatilinde Neler Yaptın Konulu Yazı Yazınız.


Yarı Yıl Tatilinde Neler Yaptın Konulu Yazı Yazınız.

Birinci dönemin sona ermesi ile 15 tatil  ya da yarıyıl tatili de başlamış oldu. Yorucu bir dönemin ardından dinlenmek bana çok iyi geldi.  Bu tatil sürecinde şunları yaptım: Önce güzel bir şekilde  dinlendim, bol bol uyudum ve bol bol kitap okudum. Ailem ile kaliteli vakit geçirdim. Tatil sürecinde akşamları  ailem ile birlikte bir saat kitap okuma alışkanlığı kazandık. Daha sonra  herkes okuduğu kitabın konusunu  birbirine anlattı. 

Tatilde  kar yağdı ve sabahleyin kardeşimle ve babamla birlikte kocaman bir kardan adam yaptık. Kardan adamın burnuna havuç, gözlerine ise  zeytin taktık. Kafasına şapka taktık, boynuna atkı taktık. Çok güzel bir gün geçirdik.  Annemin yaptığı sıcacık börekler ile içimiz ısındı. Akşam evimizde sobanın  üstünde kestane attık, sobanın fırınına ise patates attık ve bunları da bir güzel yedik. Daha sonra akrabalarımıza gittik, bize gelenler oldu.  Tatilde bize halam  ve kızları geldi. Onlarla çok güzel  oyunlar oynadık. Özellikle de zeka oyunları oynadık ve böylece çok hoş bir vakit geçirdik. 

Bol bol matematikten, Türkçeden, tarih ve coğrafyadan soru çözdüm. Yanlışlarımı ailemle birlikte düzelttik.   Hava çok soğuk  olduğu için  şehir dışına çıkmadık.  Ailem ve komşularımla güzel ve tatlı vakit geçirmiş olduk.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme