Evde Aile İle Vakit Geçirmenin Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Evde Aile İle Vakit Geçirmenin Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Aile  dünyadaki en değerli ve en kutsal kurumlardan biridir. Aile demek   samimiyet demek, koşulsuz sevgi ve saygı demek, muhabbet demek, sevgi ve aşk demektir. Anne ve babanın birbirine karşı, sevgi ve saygı ile yaklaşımı demek,  çocukların  birbirine karşı sevgi ile bağlanması demektir. Aile demek toplum demek, toplumun en önemli  unsuru demektir. Gelecek nesillere sağlıklı bireyler yetiştirmek demektir.

Dünya da yaşanan korona virüs sebebiyle  belli bir süre  için ailemizle vakit geçirmeye devam edeceğiz.  Bunun için de  her zaman bulamadığımız bu güzel günlerin, bu evde geçireceğimiz , aile ile birlikte olacağımız zamanların değerini bilmeliyiz ve  güzel anılar  biriktirmeliyiz.  Evimizde ailemiz ile güzel etkinlikler yapmalıyız.  Örneğin;  çalışan bir  anne çocuklarına bu süreçte daha fazla zaman ayırabilir ve onlarla  yüz yüze iletişimi daha etkili kurar ve aile içinde birlik, beraberlik ve sevgi daim olur. Aile içinde yaşayan dedelerimiz, ninelerimiz  varsa onlara da özel zaman ayrılmalı ve onlar ile de muhabbet halinde olmalıyız .  Hep birlikte güzel bir kahvaltı yapılmalı, sorumluluklar paylaşılmalı ve bu  sıkıntılı günlerde evimizde kalarak hem topluma hem de devlete  yardımcı  olmalıyız.  Evde kendimize çeşitli plan ve programlar hazırlayarak zamanının da  boşa harcamamalıyız.  Ev işlerinde aile bireylerine yardım etmeliyiz. Bu zorlu sürecin en kısa zamanda aşılması için evde kalarak devletimize , toplumumuza ve tabi ki kendimize yardımcı olmalıyız.  Kalan zamanımızda evde bol bol egzersiz yapmalıyız ve  kilo almamak için, sağlığımızın  tehlike altına girmemesi için  spor yapmayı ihmal etmemeliyiz.

Sevdiklerimizle  telefonda muhabbet etmeliyiz ve “evde hayat var” sloganını yaşamımıza  katmalıyız. Aile içinde  aile bireyleri ile  çeşitli egzersizler yapmalıyız, ev temizliğini birlikte yapmalıyız, evde oynana çeşitli oyunları oynayarak güzel günler geçirmeliyiz. Bu karlı günlerde çocuklarımızla eğlenceli anlar yaşamalıyız. Evde yapılacak çok sayıda alternatif vardır. Bunları araştırıp aile bireyleri ile  güzel anlar yaşamaya çalışmalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme