Okul Özlemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Okul Özlemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Eğitimin en önemli  kurumlarından biri de okullardır. Okul çocuklar için  eğitim ve öğretim yeri, eğlenme yeri, sosyalleşme yeri, sevgi yeri, saygı yeridir.  Çocuklarımız okulu çok sever ve orada geçen vakitler en değerli vakitlerdir ve en değerli anıların biriktiği yerdir.  Dünyada gerçekleşen koronavirüs denen salgından dolayı ne yazık ki çocuklarımız okula belli bir süre  gidememekte ve bu sürecin uzayacağı da söylenmektedir.

Hal böyle olunca çocuklarımızın okula olan özlemi de günden güne daha çok artmaktadır.   Bir an önce okulların açılmasını isteyen, öğretmenlerine sarılmayı bekleyen, arkadaşlarına sarılmayı bekleyen yavrularımız belli bir süre de  daha  sabır ile bu olumsuz şartların yok olmasını beklemek zorundadırlar.  Elbette bu zorlu günler geçecek ve elbette ki okullarımız virüs  ortadan kalkınca açılacaktır. Böylece hayatın kıymetini, okulun, arkadaşların, öğretmenlerin, öğrencilerin kıymeti daha iyi bilinecektir. Dışarı çıkıp özgürce gezilebilecek ve aslında  geçmişte  şikayet ettiğimiz şeylerin  ne kadar da önemli şeyler olduğunun  farkına varılacaktır ve zaten varılmıştır da.  Çocuklarımız okullarına kavuşmak için bu süreçte evde uzaktan eğitim şeklinde telafi eğitimler almaya devam edecek ve  iş birliği ile bu olumsuz, olağanüstü  süreç de Allah’ın da izni ile, insanların sosyal mesafeyi kurması ile aşılacaktır. İşte böyle olunca herkes, her çocuk okuluna kavuşacak ve  kıymetini bilemediği şeylerin artık daha çok kıymetini bilmeye  başlayacaktır.

Okula bir an önce kavuşmak için  devletin söylediği kurallara tam anlamı ile uyulmalı ve herkes özgür yaşamına kavuşmayı sabır ile beklemelidir. Okulun   çocuklar için vazgeçilmez bir eğitim ve öğretim kurumu olduğunu da şu sözler ile hatırlatmalıyız:
* ''  En önemli  ve feyizli görevlerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim  işlerinde mutlaka  muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak  bu suretle olur. '' Mustafa Kemal Atatürk.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme