En Büyük Hayalim Konulu Kompozisyon Yazınız.

 En Büyük Hayalim Konulu Kompozisyon Yazınız.


Hayal kurmak  beni çok mutlu eder. Çünkü hayallerle yaşar insanoğlu. Hayal kurarak istediğim şehirlere giderim, istediğim ülkeleri gezerim ve her şeyi yapabilme imkanına sahip olurum. Ama bazı hayaller vardır ki bunların hayatta gerçekleşmesi  gerekir . Gerçekleşmesi için de bizim çalışmamız ve kendimizi  yormamız gerekir.


İşte bu hayallerden biri de benim hayalimdir. Benim hayalim şudur:  Sorumluluklarımı yerime getirdikten sonra, istediğim mesleğe sahip olup emekliye ayrıldıktan sonra ülke ülke gezmek istiyorum. En çok gitmek istediğim ülkeler ise Finlandiya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, İspanya  ve Rusya’dır. Ortadoğu ülkelerinden ise İran’a gitmeyi ve oradaki tarihi yerleri görmek istiyorum. Gittiğim yerlerde bir hafta tatil yapmak ve oranın kültürel özelliklerini öğrenmek istiyorum. Gittiğim ülkelerin eğitim sistemini, tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek ve çeşitli bilgiler öğrenmek istiyorum. Doya doya gezmek, öğrenmek ve tatil yapmak istiyorum. Oralardan öğrendiğim bilgileri ülkeme dönünce insanlara anlatmak istiyorum.


 Hayalimin gerçekleşmesi beni çok mutlu eder. Diğer bir hayalim ise şudur: Yaptığım meslek alanında en iyisi olmayı istiyorum. Dünyada tanınmış alanında başarılı bir doktor olmak istiyorum.  Yaptığım ameliyatlar ile kurtardığım insanların yüzündeki mutluluğu görmek  istiyorum. Yaşamda bana mutluluk veren en  güzel duygu insanlığa faydalı işler yapmak ve arkamda koca bir iz bırakabilmektir. İşte benim en büyük hayallerim bunlardır.


4 yorum:

Deneme