Ablaya Mektup Örneği

 Ablaya Mektup Örneği


Sevgili ablam  Alin!


Bu sabah uyandığımda senin evden ayrılışının,  eksikliğini hissediyoruz ailece. Annemin akşamdan gözleri şişmiş ağlamaktan, babam uykusuz ve ben de çok mutsuzum. Dışarısı güneşli ve gökyüzü masmavi bugün. Hafif bir rüzgar var dışarıda. Seni düşünüyorum şu anda. Elimde sıcak bir kahve , bir kara kalem ve mektup kağıdı... Yazmaya başlıyorum şimdi, sabırsızım işte.   Biliyorum üzmeyin kendinizi dediğini duyar gibiyim ama ne yapayım abla?  Sen benim  tek ve biricik ablamdın. Zaten birbirimizden başka kardeşimiz yok ki. Üniversiteyi kazandın gittin  Ankara’ya . Ben ise burada, kaldım mı bir başıma ablasız?  Sanki tamam Aslıhan bebek gibi ağlama dediğini duyar gibiyim. Tamam annem ve babam yanımda ama seni çok özlüyorum ablacığım. Nasılsın, iyi misin? Alıştın mı devlet yurduna? Oda arkadaşların nasıl, seni üzen kimse yok değil mi?


Öğretmenlerin nasıl iyiler  mi abla? Dersleri anlayabiliyor musun? Tıp fakültesini okumak çok zor kitapları çok ağır diyorlar. Umarım zorlanmazsın ablacığım. Zorlansan bile en azından istediğin mesleği kazandın . Doktor olmak, insanlığa faydalı olmak dünyanın en güzel işi derdin hep. Eminim böyle düşünmeye devam ediyorsundur. Oranın yemeklerine alışabildin mi? Tabi  annemin yemekleri gibi olmaz ama yine alışacaksın abla değil mi? Oda arkadaşların kaç kişi, adları ne,  hangi şehirden gelmişler? Hepsini, her şeyi merak ediyorum. Bana hepsini tek tek yaz olur mu ablacığım. Biliyorum Ankara’nın havasına hemen alışamayacaksın. Hiç İzmir’in havası gibi olur mu diyorsun? Olmaz ablacığım olmaz. Burası daha sıcak ve ılık orada biraz zorlansan da zamanla alışacaksın tüm bunlara.

 

Sınıf arkadaşların nasıl kimseler? Sevdiğin, cana yakın bir arkadaşın olur inşallah.  İyi insanlar çıkar karşına inşallah ablacığım. Orada güzel güzel okur, öğrendiklerini bana da anlatırsın.  Buradan sana taze incir yollayacak abam? Arkadaşlarına da ikram et olur mu?  Seni çok seviyorum ablam. Sen de bana yazmayı unutma, beni merak içinde bırakma olur mu? Kendine iyi bak, cansın, emanetsin benim en kıymetlim.1 yorum:

Deneme