Hayalimdeki Oyun Alanı Konulu Bir Yazı Yazınız.

 Hayalimdeki Oyun Alanı Konulu Bir Yazı Yazınız.Oyun oynamak çocukların vazgeçilmezidir. Oyun oynayarak öğrenir çocuklar hayatı. Kendilerini her zaman daha iyi ifade etmek için çeşitli oyunlar oynayarak kendilerini geliştirirler. Benim hayalimdeki oyun alanı şudur: Yaşadığım eve yakın bir yerde kocaman bir oyun parkı istiyorum. Bu oyun parkına çocuklar dışında kimsenin girmemesini isterim. Çocukların anne ya da babaları oyun alanın dışında olan sandalyelerde oturmalı ve çocuklarını beklemelidir. Oyun parkının güvenli bir yerde olmasını isterim. Sürekli arabaların geçtiği yerde olmasını istemem. Oyun parkının çevresinin meyve ağaçları ile kaplı olmasını isterim.


 Şeftali, kiraz, elma ağaçları ile çevrili bir oyun parkı isterim. Oyun parkının ortasında ise kocaman bir oyun havuzu olmalıdır. Bu oyun havuzu çimenlerle kaplı olmalı ve buranın beli aralıklarla belediye çalışanları tarafından ilaçlanmasını isterim. Çünkü burada zararlı böceklerin olmasını istemem. Bu oyun alanın içinde çok sayıda oyuncak olmasını isterim. Oyuncak uçaklar, helikopterler, arabalar, trenler olmasını isterim. Kız çocukları için ise rengarenk oyuncak kız ve erkek bebekleri, çatal, kaşık, tencere gibi mutfakta kullanılan mutfak oyuncaklarının olmasını isterim. Oyun havuzunun biraz ötesinde çocuklar için yapılmış salıncakların olmasını isterim. 


Salıncakta oturağın yumuşak ve bizi rahatsız etmeyen özellikte olmasını isterim. Ayrıca salıncağın güvenliğinin de olmasını isterim. Çünkü çok hızlı sallandığımız zaman bir anda yere çakılmak istemem. Rengarenk tahterevalliler olmasını, kaydıraklar olmasını ve bize uygun spor aletlerinin olmasını isterim. Koca oyun alanının içinde basketbol sahası, voleybol sahası ve küçük bir futbol sahası olmasını isterim. Parkın kenar bölümlerinde ise gül, hatmi çiçekleri, papatyalar, menekşeler gibi rengarenk çiçekler olsa çok mutlu olurum. Çünkü o çiçeklere bakıp da oynamak bana ayrı bir mutluluk kaynağı olur. 

Tüm çocukların bu alanda kuşlar gibi özgürce oynamasını ve yorgunluktan eve gidip sağlıklı yemekler yemelerini isterim.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme