Hayatta Ne İstediğinize Karar Verin, Kalkın Ve Başarana Kadar Asla Vazgeçmeyin Konulu Kompozisyon Yazınız.

 Hayatta Ne İstediğinize Karar Verin, Kalkın Ve Başarana Kadar Asla Vazgeçmeyin Konulu Kompozisyon Yazınız.


 

Hayatta her zaman bir hedefimiz olmalıdır. İnsan,  hedefleri olduğu zaman hayata daha umutla ve daha coşku ile bağlanır. Hedefi olmayan insanın yaşama sevinci de olmaz. Öncelikle hedeflerimizin ne olduğunu belirlemeliyiz. Örneğin; hedefimiz iyi bir anne ya da baba olmaksa çocuklarımızla çok iyi iletişim halinde olmalıyız, onlara zaman ayırmalıyız, sevgiyi ve ilgiyi onlardan eksik etmemeliyiz. Onları topluma sağlıklı bir birey olarak kazandırmak için sonuna kadar mücadele etmeliyiz, eğitimlerini tamamlamasını sağlamalıyız.


Diğer bir örnek olarak ise; hedefimiz öğretmen olmak ise öncelikle derslerimize çok çalışmalıyız. Sabırla ve azimle yolumuza devam etmeliyiz. Sınavlardan istediğimizi puanı almak için çok çalışmalıyız. İçimizde çocuk sevgisi olmalıdır, bilgiyi paylaşma sevgisi olmalıdır. Bunun için de çalışmalıyız ve amacımıza ulaşana kadar durmadan yolumuza devam etmeliyiz. Hayattaki hedeflere ulaşmak ile ilgili şu sözü de unutmamalıyız:

 

“Eğer siz bir konuda kararlı iseniz, işin yarısından çoğunu başarmışsınız demektir. Şunu daima aklınızda tutun; başarma konusunda kararlı olmanız her şeyden çok daha önemlidir.” Abraham Lincoln

 Boş duran, çalışmayı sevmeyen insanlar kısa zamanda içine kapanık ve sosyal yaşamdan da uzak durmaya başlarlar. Çünkü bir amacı yoktur, geleceğe dair hayalleri yoktur böyle kimselerin. Mutlu olamazlar, mutlu olamadıkları gibi çevresine de zararları dokunur. İnsan ben yapamama, başaramam gibi olumsuz düşüncelere sahip olmamalıdır. Yapacağım, başaracağım diye inançla yola koyulmalıyız. Bunun için de bir an önce silkelenip kendimize gelmeliyiz ve amaçlarımıza ulaşana kadar çıktığımız yoldan asla geri dönmemeliyiz.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme