“Eğer İnsan Kendi Biyolojisine Dikkat Etmezse Biyolojisi Onun Hakkından Gelecektir.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 “Eğer İnsan Kendi Biyolojisine Dikkat Etmezse Biyolojisi Onun Hakkından Gelecektir.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Sağlık; yaşamda insanoğluna verilmiş en değerli hazinedir ama insanoğlu ne yazık ki bunun kıymetini yeteri kadar bilmez. Uyku düzenine dikkat etmez, beslenmesine dikkat etmez, spor yapmaz, olur olmaz her şeyi kafasına dert eder ve zihnini o kadar çok gereksiz şeyler ile yorar ki en sonunda da bağışıklık sisteme bu duruma fazla dayanamaz ve zayıflamaya başlar. Bağışıklık sistemi vücudu koruyamamaya başladığı zaman hastalıklar da birer birer kendini göstermeye başlar. Günümüzde  hastalık çeşitleri de o kadar çok artmıştır ki bunu saymakla anlatamayız. Hastalıkların bu kadar çok artmasının nedeni ise sağlıklı beslenme olmaması, üretilen gıdaların doğal yapısı ile oynanması ve ürünlere çok sayıda kimyasal ilaç katılması yediğimiz yiyeceklerin bizi kötü etmesine, hasta etmesine neden olmaktadır. Böyle olduğu zamanda ayakta duramayız, halsiz oluruz ve elden ayaktan düşeriz. Ayrıca kötü alışkanlıklara  da  (sigara, alkol, tütün vb.) de   sahip olunması  kişide ağır ve ölümcül hastalıklar çıkmasına neden olabilir.İşte tüm bunların olmaması için sağlığımız dikkat etmeliyiz, yeterli ve dengeli beslenmeli, organik gıdalar satın almaya özen göstermeliyiz. İnsan kendi biyolojisine dikkat etmediği zaman da biyolojisi insanın hakkından gelir ve bu olumsuz durum da yine kişinin kendine zarar verir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme