Hayvanları Ve Doğayı Seven İnsanların Kişilik Özellikleriyle İlgili Neler Söyleyebilirsiniz. Çevrenizden Örnekler Vererek Açıklayınız.

 Hayvanları Ve Doğayı Seven İnsanların  Kişilik  Özellikleriyle İlgili  Neler Söyleyebilirsiniz. Çevrenizden Örnekler Vererek Açıklayınız.


İnsan içinde yaşadığı doğanın kıymetini bilmelidir. Çünkü içinde yaşadığımız bu evren, bu doğa bizlere çok sayıda armağanlar vermektedir. Temiz havayı içimize çekmek,  güzel bir doğada yaşayarak  mutlu olmak hepimizin isteğidir. Hayvanları ve doğayı seven insanların kişilik özellikleri şunlardır:


*İçinde hayvan ve doğa sevgisi olan kişi merhametli bir kimsedir. Kimseye kolay kolay kötülük yapmaz ve kötülük de düşünmez.


*  Fedakar insanlardır.


* Duygusal  ve duyarlı insanlardır.


* Çalışkan insanlardır.


*  Yardımlaşmayı ve dayanışmayı seven biridir. Bir sokak kedisi ya da bir yavru köpek  gördüğü zaman onlara yardım eder. Hele hele yaralı bir hayvan gördükleri zaman böyle insanların içi çok acır ve hemen hayvana müdahale eder ve o hayvanları alıp veterinere götürerek bir canın kurtulmasını sağlar. İçinde hayvan sevgisi olan insanlar can olan, nefes alana önem verirler. Bunun için de insancıl düşünen kimselerdir.


* Hayvanlar için barınaklar yaparlar. Empati kurabilen saygıdeğer kimselerdir.


* Doğayı seven insan doğaya asla zarar vermez. Çöplerini oraya buraya savurmak yerine çöp kutusuna atar.


* Doğayı seven kimse her yıl elinden geldiği kadar fidan diker ve doğaya katkı sağlayarak insanlığını bir kez daha ortaya koymuş olur.

* Doğayı seven insan gideceği yer  az zaman alıyorsa yürüyerek gider ve boşu boşuna araba kullanarak doğaya zarar vermez.


* İçinde hayvan sevgisi ve doğa sevgisi olan kişi insan olan kişidir. Karakteri oturmuş, sağlam duruşlu, iyimser, sevgi dolu ve gönlü temiz insanlardır.


Çevremde gördüğüm komşum Fatma Teyze vardır. Fatma Teyze’nin beş tane kedisi vardır. Bu kediler sokak kedisidir ve onlara her gün mama vermekte, ciğer vermekte ve onları koşulsuz sevmektedir. Fatma Teyze ayrıca çevresini temiz tutan, çevresine zarar vermeyen doğa sevdalısı bir kimsedir. Bunun için de mahalleli tarafından da çok sevilen saygıdeğer, merhametli bir kimsedir.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme