Defterinize, Vatan Çalışkan İnsanların Omuzları Üstünde Yükselir.” Sözünü Açıklayan Bir Yazı Yazınız. Yazınızı Yazım ve Noktalama Açısından İnceleyip Varsa Yanlışlarınızı Düzelterek Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

 Defterinize, Vatan  Çalışkan İnsanların  Omuzları  Üstünde Yükselir.” Sözünü Açıklayan Bir Yazı Yazınız. Yazınızı  Yazım ve Noktalama Açısından İnceleyip Varsa Yanlışlarınızı Düzelterek Arkadaşlarınızla Paylaşınız.


 

Vatan,  çalışkan insanlara sahip olduğu zaman gelişmeye ve ilerlemeye başlar. Vatanın içinde yaşayan vatandaşlar, toprakları için, ülkesi için çalışmadıkları zaman o vatan denilen topraklar bir zaman sonra dağılmaya başlar. Bizim ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesi için de herkesin üzerine düşen çalışma sorumluluğunu yerine getirmesi gerekir.Devlet yöneticilerinden tutun da en alt kademedeki görevliler görevlerini canla başla yerine getirmelidir.  Bir ülke eğitim alanında iyi gelişmediyse, ekonomi alanında, kültürel alanda iyi gelişmediyse o ülke  hiçbir şekilde kalkınamaz. Vatan için canımı veririm, vatan yoluna her şeyim feda deyip bir köşeye çekilip uygulamada bir şey yapmayıp sadece olanları seyredersek bunun adı vatanseverlik değil  edebiyat yapmak olur.Vatanını seven insan onun uğrunda canını elbette vermelidir ama can vermeye sıra gelmeden önce çok çalışmalı, üretmeli ve ülkemiz her alanda geliştirilmelidir. Bugün ülkemizin durumuna baktığımızda her şeyi dışardan satın almaktayız. Tarım ülkesi olan Türkiye Cumhuriyeti ne yazık ki çoğu şeyde dışarıya bağımlı hale gelmiştir. Doların artması ile dışarıdan alınan her türlü malın da fiyatı iki katına hatta üç katına çıkmaktadır.Oysa kendi yerli ürünlerimizi üretsek, fabrikalarımızı kursak, teknoloji aletlerimizi yapsak dolar ne kadar artarsa artsın paramızın değeri de düşmez, ülkemiz, ülkemizin fertleri de maddi ve manevi anlamda zorluk çekmez. Ülkemizde yeterli desteği alamadığı için başka ülkelere beyin göçü olarak giden bilim insanlarımız kendi ülkemize hizmet etse, bunun için de devlet onlara gerekli olan her türlü imkanı sağlasa ülkemiz de gelişmeye ve ilerlemeye başlar. Çalışkan insanlar, düşünene, sorgulayan, üreten insanlar olmalıyız. Vatanımızı canı gönülden sevdiğimizi yürekten göstermek istiyorsak bunun için çok ama çok çalışmalı, ülkemizi gelişmiş ülkeler konumuna getirmek için var gücümüzle çalışmalıyız ve ilerlemeliyiz. Vatan sevgisi her bir ferdimizde bilinçli vatanseverliğe dönüşmelidir. İşte böyle olduğu zaman vatanımız gelişir ve topraklarımız bizim olmaya devam eder.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme