Atatürk’e Milli Bayramların Sizde Uyandırdığı Duyguları Anlatan Mektubunuzu Yazıp Milli Bayramlar İçin Atatürk’e Teşekkür Ediniz.

 

Atatürk’e Milli Bayramların Sizde Uyandırdığı Duyguları Anlatan Mektubunuzu Yazıp Milli Bayramlar İçin Atatürk’e Teşekkür Ediniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında büyük emeği geçen, ülkesi için gece gündüz demeden çok çalışan ve sonunda ülkemizin bağımsızlığa kavuşmasını sağlayan, cumhuriyetle bize yeni haklar tanınmasını sağlayan ve özgür olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’üm.


Biz çocukların , gençlerin cumhuriyete sahip çıkması için bizlere hediye ettiğiniz milli bayramlarımız ülkemizde çok güzel etkinlikler ile kutlanmakta, her milli bayram günü geldiğinde içimde sevinç, hüzün, mutluluk ve gururu olmaktadır. Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi milli bayramlarımız biz gençleri ülkesine daha çok bağlı kılmakta ve her milli bayram geldiğinde sizleri daha çok anmakta ve sizlere daha çok dua etmekteyim Atam. 

Sizler olmasaydınız, silah arkadaşlarınız olmasaydı ve elbette ki vatanımın kahraman, fedakar, asil evlatları olmasaydı ülkemiz şu anda özgür bir ülke olmayacaktı. Başka ülkelerin manda ve himayesi altında köle olarak yaşamaya devam ediyor olacaktık. Dilimizi bilmiyor, dinimizi bilmiyor olacaktık. Kültürümüz hakkında bilgimiz dahi olmayacaktı. Bugün ana dilimiz Türkçeyi konuşabiliyorsak, bağımsızlığın, cumhuriyetin kıymetini biliyorsak bunları size borçluyuz Atam. 


 Milli bayramlarda içimiz sevinç dolar, sınıfımız Türk bayrakları ile donanır ve senin resimlerin yapıştırılır kapılara, pencerelere.  Bayramlarımız var olduğu sürece bizler de ülkemizi daha çok sevmekte ve sizlere daha çok minnet duymaktayız. İyi ki bu ülkenin kurucu olmuşsunuz ve iyi ki bize bu milli bayramları kazandırmışsınız sevgili Atam. Mekanınız cennet kabriniz nur ile dolsun sevgili Mustafa Kemal Atatürk.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme