“Bir Gün Değil, Her Gün Kadınlar Günü Olsun.” Sloganı İle İlgili 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 “Bir Gün Değil, Her Gün Kadınlar Günü Olsun.”  Sloganı İle  İlgili  8 Mart Dünya Kadınlar Günü”  İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Kadınlarımız için  Birleşmiş Milletler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilan edilmiş olup  her yıl 8 Mart gelince bu gün kutlanır.  Dünya Kadınlar Günü temelini insan haklarından almaktadır.  Bu özel ve anlamlı gün kadınların, sosyal, siyasi bilincinin geliştirilmesine ve ilerlemesine, siyasi, ekonomik ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmıştır.  Bir toplumun, bir ülkenin gelişmesini, ilerlemesini sağlayan en önemli bireyler kadınlardır.


 Kadınlar  çocuklarına yaptığı fedakarlıklar ile, ülkelerine yaptığı fedakarlıklar  insan olma özelliğini gösteren ve kanıtlayan en önemli değerlerimizdir. Onlar baş üzerinde taşınmaya layık olan birer altın taçlardır.  Onlar ki geleceğimizi inşa eden, güzel ahlaklı çocuklar yetiştiren sadece çocuk yetiştirmekle kalmayıp aynı zamanda ülke ekonomisine istihdam sağlayan kişilerdir. Kadınlarımızın iş hayatına da girmesi ile ülkeye ve dünyaya çok faydaları dokunmaktadır. Kadınlarımızı artık her yerde görüyoruz. Millet Meclisinde, eğitim ve öğretim alanında, hukuk alanında, fabrikalarda,  kendi iş yerlerinde, sporda ve daha birçok kültürel etkinlerde onları görebiliyoruz.


 Kadının elinin değdiği her iş başarı ile sonuçlanmaktadır . İşte bu durum da kadınların ne kadar başarılı, emekçi ve azimli olduğunun göstergesidir. Bir gün değil her gün kadınlar günü olsun sloganı ile de anlatılmak istene şudur: Kadınlara her zaman değer verilsin, onlar emeklerinin karşılığını tam alsın ve kadına uzanan eller yok edilsin. Kadınlar bir toplumun en değerli hazineleridir, onlar ki geleceğimize yön veren ve bizim bugünlere gelmemizi sağlayan kıymetlilerimizdir. 


İşte tüm bunlardan dolayı kadınlarımızı sevelim, onlara saygı gösterelim ve onları asla incitmeyelim. Tüm kadınların kadınlar gününü canı gönülden kutlar , hepsinin ellerinden öperim. İyi ki varsınız Dünya Kadınlar. Sizi sadece bugün değil her zaman başımızın üstünde taşımaya hazırız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme