“Seni Sevmeyene Asla Sabır Gösterme. Çünkü Sabrının Adı Yüzsüzlük, Fedakarlığın Adı Eziklik, Sevginin Adı Kişiliksizlik olur.” (Boris Vian) Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 “Seni Sevmeyene Asla Sabır gösterme. Çünkü Sabrının Adı Yüzsüzlük, Fedakarlığın Adı Eziklik, Sevginin Adı Kişiliksizlik olur.” (Boris Vian) Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Sevmek, sevilmek insanın insana verdiği en büyük hediye ve en güzel duygudur. Sevildiğini hissetmek, sevgi ortamında büyüyerek yaşam sürmek ve o sevgiyi yürekten yaşamak muhteşem bir duygudur. Her ne kadar sevmek ve sevilmek güzel bir şey olsa da bizi sevmeyen, bizi istemeyen , küçük gören kişilere karşı sabırlı olmamalıyız. Sabırlı olduğumuz zaman bunun adı yüzsüzlük olur ve kendimizi o kimselerin karşısında küçük bir konuma düşürmüş olabiliriz. Bunun adı ister aşk olsun, ister arkadaşlık, ister komşuluk, dostluk fark etmiyor. Kim bizi istemiyor ve sevmiyorsa bunun için kendi kişiliğimizden ve onurumuzdan asla ödün vermemeliyiz.

 

Özellikle de gençlerde bu sevgi ile olayları çok görüyorum. Kız sevmiyor oğlan arkasından takıntılı bir şekilde sevmeye devam ediyor. Kız aşağılıyor, erkeğin kişiliğini ayaklar altına alıyor ve o kız  erkeğe  karşı kibirli davranıyor erkek yine o kızı sevmeye devam ediyor.. Gerçekten kişinin kendi onurunu bu kadar ayaklar altına almasına gerek yok. Aynı durum tam tersi için de geçerlidir. Sizi sevmeyen insanları siz de sevmeyin. İşe önce kendinizi sevmek ve kendi kişiliğinize saygı duymakla başlayabilirsiniz mesela. Sen kendini önemsersen, kendini seversen sana da değer veren ve senin de değer verdiğin karşılıklı muhteşem bir sevgi mutlaka günün birinde ortaya çıkacaktır. Sevilmediğimiz insanlar için kesinlikle fedakarlık yaparak o değerli zamanımızı boş yere heba etmemeliyiz o kimseler için. Yoksa ezik derler ve arkamızdan da alay ederler.


 

Biz ise kendi iç dünyamızda saçma sapan duygusal travmamıza devam ederiz ve günlerimizi boşu boşuna değmeyen insanlar için feda etmiş oluruz. Elbette kimi sevgiler karşılıksız olmalıdır ve olmaya da devam edecektir. Anne sevgisi, evlat sevgisi vb gibi. Ama bizi sevmeyen kişilere karşı da kendimizi korumasını bilmeliyiz ve sevilmediğimiz ortamlardan uzaklaşmalı, uzaklaşamıyorsak bile araya mesafe koymalıyız. İşte o zaman kendimizi sevmeyi öğrenmiş oluruz ve değerimizi bilen kişi ile mutlu bir hayat bizi bekliyor olabilir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme