Korona Virüssüz Günler Mi Geliyor? Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.

Korona Virüssüz Günler Mi Geliyor? Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.

 

Hayatımıza girmesi ile çok sayıda insanın canını almış, çok sayıda insanda kalıcı hasarlar bırakmış olan korona virüsün bitmesi  her insan için mutluluk ve umut demektir. Virüs süresinde evlerine kapanmak zorunda kalan insanlar bu süreçte çok sıkıntılar çekmiştir.  Virüsten dolayı çoğu iş yerleri kapanmış, çoğu insan işsiz kalmış ve kimileri en sevdiklerini kaybetmiş, kimileri ise sevdiğine bile doyamadan ayrılmıştır bu dünyadan. Dünya için karamsar bir tablo oluşturmuş olan korona virüs  dünyanın başına bela olmuş ve daha birçok olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Virüsün insanın akciğerinde tahribata yol açtığı görülmüş ve sadece akciğerle kalmayıp kalbe ve diğer organlara da zararlı etkisi görülmüştür. 


Tüm dünya ülkelerini esir almış olan virüs iki yıllık bir sürenin sonucunda azalmaya başlamış ve ülkemiz olan Türkiye’de de son zamanlarda etkisi kaybolmaya başlamıştır. Ülkemizde de hemen hemen çoğu kişi bu virüse yakalanmış ve elbette ilaçların geliştirilmesi ile de ölüm vakaları azalmaya başlamıştır. Almanya’da yaşayan ama Türk bilim insanı olan, aynı zamanda karı kocanın  buldukları aşının etkisi Çinlilerin bulduğu aşıdan daha etkili olmuş ve Biontech aşısı yüzden doksan, doksan beşe kadar virüse karşı koruma sağlamaya başlamıştır. Bu bilim insanları buldukları aşı ile aynı zamanda çok zengin olmuşlar ve zenginlik sıralamasında da yerlerini almışlardır. Bu kişilerin Türk olması da bizi ayrıca gururlandırmaktadır. Virüssüz günlerin gelmesi an meselesi gibi.


 İnsanlar o kadar çok bunaldık ki artık akrabalar, eş dost birbirine sarılmak istiyor, birbiri ile gidip gelmek ve eski neşeli günlerin tekrar  gelmesi umuluyor. İnsan en çok da bu karamsar günlerde insana muhtaç olmuş ve insanlar ile bir arada olmanın önemi daha anlaşılmıştır. Virüs bittiği zaman yine eskisi gibi olacağız. Maske zorunluluğu olmadan, mis gibi temiz havayı içimize çekerek iş yerlerimize gideceğiz, çocuklarımız okullarda maske takmak zorunda kalmayacak, insanlar birbirine sarılabilecek ve birbiri ile yakın temas kurabilecek. İşte bunlar çok güzel umutlar ve hayata geçecek uygulamalardır. Virüssüz günlere tekrar kavuşmak umudu ile kalın sağlıcakla.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme