Masalların Sonunda İyilerin Kazanması Sizde Hangi Duyguyu Uyandırıyor? Açıklayınız.

 Masalların  Sonunda İyilerin Kazanması Sizde  Hangi Duyguyu Uyandırıyor? Açıklayınız.

 

Masallarda olağanüstü olaylar vardır ve  çocuklar için, gençler için ve hatta yetişkinler için bile masallar hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. En sıkıntılı zamanlarımızda,  problemlerimizin çözülemeyeceği anlarda bazen masallara sığınırız ve bu durum da geçici olur.  Elbette masalların gerçekle fazla ilgisi yoktur ama bazen masalları kurtarıcımız gibi görebiliriz.

 

Masalların sonunda iyilerin kazanması ben de mutluluk duygusunun oluşmasını sağlar. İçim kıpır kıpır olur ve heyecanlı ve coşkulu olurum. Kötü niyetli kimselerin istediği amaca ulaşamaması, iyilerin ise azim ile çalışarak hedeflerine ulaşması ve dünyaya iyiliği yaymaya devam etmesi beni çok mutlu eder ve adaletin, güzel ahlakın, iyiliğin her daim en önemli erdem olduğunu hatırlatır bana. Masallarda iyi insanlar kazanmak için iyi olmaya devam eder ve yalandan, kötü işler yapmaktan uzak dururlar. Masalda geçen kahramanlar elbette sadece insanlar değildir ama masaldaki kahraman her kim olursa olsun burada insanlığa mesaj vardır ve iyi olanların  kazandığı, bizleri iyiliğe yönelttiği duygular yer alır.


Bizler iyi olanlar kazandığı zaman sanki kendimiz  o olaylardan kazançlı çıkmış gibi hissederiz ve gerçek yaşamımızda da iyi olarak kalmak için çok çalışırız ve hayat ile ilgili mücadelemize iyi olarak kalmayı hedefleriz her zaman. Bundan dolayı masallarımızda hep iyiler kazansın ve kötüler asla kazanmasın. Bu gerçek yaşamda da böyle olsa dünyamız zaten masallar dünyası olurdu ve hiç kimsenin de canı acımamış olurdu.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme