“İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Karşılaştığı Zorluklar Güçlendirir.” Özdeyişini Açıklayan Kompozisyon .

 “İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Karşılaştığı Zorluklar Güçlendirir.” Özdeyişini Açıklayan Kompozisyon.Para kazanmak, gereksinimlerini gidermek ve kimseye muhtaç olmamak için çok çalışmak gerekir. Hiç kimse oturduğu yerden  geçimini sağlayamaz. Günümüzde iş bulmak daha da zorlaşmıştır ve artık her geçen gün daha çok çalışmak ve mücadele etmek gerekir. Bu hayatta insanın en büyük dostu zorluklardır. 


Zor olanla mücadele ettiğimiz zaman o zorluklar bize direnç katar. Tıpkı bağışıklığımızı güçlendirmek için sağlıklı besinler tüketiyorsak hayata karşı güçlü durmak için, hemen yıkılmamak için de zorluklar ile başa çıkabilmek gibi. Yaşadığımız her zorluk bizi daha da güçlendirecek ve hayatın acımasızlıklarına karşı ise dimdik durabileceğiz. 

Unutmayalım ki her zorluğun ardından bir de kolaylık gelecektir ve işte o zaman istediğimiz, hayalini kurduğumuz yaşam da bizimle olacaktır. Bunun için çok emek etmeliyiz. En ufak bir zorlukta hemen pes etmemeli ve kendimize olan inanç ve güvenimizi kaybetmemeliyiz. Kendimize inanmadığımız zaman, zorluklara direnç göstermediğimiz zaman en ufak bir yel bizi yok edecek hayatta başarısız, kendine güvenmeyen, özsaygısı düşük bir bireye dönüşeceğiz. Böyle olumsuzlukların olmaması için, kendimizi sevmeliyiz, kendimize değer vermeliyiz ve onun için de zor olanı başarmak için hayatımızın sonuna kadar çalışmaya devam etmeliyiz.

Yeri geldiği zaman hayır diyebilmeyi, bizi yolumuzdan çevirmek isteyenleri yolumdan çekil ben zor olanı başaracağım ve kolayın gölgesine sığınmayacağım diyerek önümüze çıkan engelleri yıkmalıyız. Tüm bunları yaptığımız zaman da başarı, mutluluk bizimle olacaktır. Yeter ki zor olanı aşk ile yapalım ve işimize iş olarak değil de sevdiğimiz bir hobi olarak bakalım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme