Akraba Ziyaretlerinin Önemi Hakkındaki Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatacağınız Bir Konuşma Yapınız.

 Akraba Ziyaretlerinin Önemi Hakkındaki Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatacağınız Bir Konuşma Yapınız.

 

İnsanlar güzel ve kötü günlerinde en yakınlarına ihtiyaç duyarlar. Bu en yakınlarımız önce ailemiz daha sonra ise akrabalarımızdır. Hala, teyze, dayı , amca, yenge, kuzen, dede, büyük anne vb akraba olan kimselerdir. Şimdi sizlere akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım.

 

Sevgili öğretmenim, değerli arkadaşlarım!

 

Akrabalarımız bizler için değerli insanlardır. Onlarla ağlar onlarla güleriz ve onlar olunca yaşam daha bir güzel olur. İyi akraban varsa iyi bir çevren vardır demektir. Bize değer veren, iyi ve kötü günlerimizde bizden desteğini esirgemeyen akrabalarımıza bizler de yakınlık göstermeliyiz ve belli aralıklarla bizden yaşça büyük olan akrabalarımızı ziyaret etmeliyiz. Onların ellerini öpmeliyiz, onlara bir hediye alarak gönüllerini almalıyız ve saygıda kusur etmemeliyiz.

 

Akrabalar ziyaret edildiği zaman insanlar arasındaki sevgi ve muhabbet bağı artmaya başlar. Akrabalar birbirlerini daha iyi tanımaya başlar ve aradaki soğukluklar bile zamanla yok olmaya başlar. Akraba ziyaretlerine devam ettiğimiz sürece kendimizi daha iyi hissederiz ve bize destek olacak kişilerin var olması insana güven verir.

 

Akrabalarımız ile aramızı soğutmamalıyız. Araya bir soğukluk girince bir daha eskisi gibi güzel anılar yaşanmaz ve yalnızlaşmaya başlarız. Yalnızlık da insanda can sıkıntısı yaratan bir durumdur. Ne kadar varlıklı olursanız olun yanınızda, arkanızda iyi bir akrabanız yoksa hayattan da zevk alamazsınız ve kendinizi çok kötü hissederseniz. Oysa akrabalar ile birlikte olunduğu zaman hayat daha neşeli geçer. Günler daha kısa kalır ve kendinizi de boş yere yalnızlığa mahkum etmemiş olursunuz.

 

Sevgili arkadaşlarım!

Hepimiz bizi seven, bize değer veren iyi insanların, kanımızdan, canımızdan olan akrabalarımızın kıymetini bilmeliyiz ve onlarla güzel günler geçirmeliyiz. Onlar zor duruma düştüğü zaman yanlarında olmalıyız. Hasta olduğu zaman ziyaret etmeli ve ihtiyaçları olan şeyleri onlara almalıyız ve onları mutlu etmeliyiz. Böylece biz de mutlu oluruz. Özellikle de büyüklerimizi ziyaret etmek onları çok mutlu etmektedir ve kendilerini ziyaret edenleri asla unutmamaktadırlar.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme