“İşte Geldi Benim Bayramım 23 Nisan” Konulu Hikaye Yazınız.

 “İşte Geldi Benim Bayramım 23 Nisan”  Konulu Hikaye Yazınız.


Babam tır şoförü olduğu için bu hafta izne çıkmıştı. Bayramda oğlumun yanında olacağım demişti. Çünkü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıydı üç gün sonra. Bu bayramda babamın yanımda olmasını istiyordum. Çünkü diğer bayramlarda  arkadaşlarımın babası yanındayken benim babam hep yolda oluyordu. Akşama babama geleceği için annem çok güzel yemekler yapmıştı. Sarma, dolma, kuru fasulye, pilav, yanında da baklava açmıştı.


 Hem babamın gelmesi için bayram olacaktı hem de 23 Nisan’ın gelmesi. Bu bayramı bize Mustafa Kemal Atatürk hediye etmişti. Öğretmenimiz dedi ki: “Mustafa Kemal çocukları çok seviyor, milletinin çocuklarına çok değer verdiği için siz çocuklara bu bayramı hediye etmiştir.” Yani o gün hem millet meclisi açılmış hem de bizim bayramımız olduğu söylenmiş. Bunu duyduğumda çok sevinmiştim. Akşam oldu ve kapı vuruldu. Kapıyı koşarak açtım ve gelen babamdı. Kollarını açarak beni bağrına bastı ve bir çok hediye getirdi. Günler çabucak geçti ve geldi 23 Nisan. Bayramlığımı giymiştim. Babam bana gittiği şehirlerden çok güzel bayramlık almıştı. Beyaz gömlek, siyah ceket, siyah pantolon ve bembeyaz çoraplar… Üzerimi giyindim ve canım babamın o büyük ellerinden tutarak tören alanına vardım. 


Okulumuzu bir gün önceden Türk bayrakları, Ata2nın bayrakları, balonlar ve diğer süs eşyaları ile süslemiştik. Şimdi bayram zamanıydı. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız konuşmalar yaptı . Ben de 23 Nisan ile ilgili şiir okudum . Herkes beni alkışladı. Öğretmen bana dönerek: Tebrik ederim Osman çok güzel okudun, babanın gelmesi sana yaramış diyerek başımı okşadı. Törenden sonra babam beni alıp alış veriş merkezine götürdü. Orada dondurma aldı, horoz şekeri aldı, pasta aldı, kuru yemiş alı ve bir de yemek ısmarladı. İki bayramı birden yaşadım o gün. Hem 23 Nisandı hem de babamın yanındaydım. Sen ne güzel bir adammışsın koca Atam. Senin sayende babamla oldum ve hem de 23 Nisan Bayramını doyasıya yaşadım o gün.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme