Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz? Kompozisyon Yazınız.

 Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz? Kompozisyon Yazınız.


Yaşamak insanoğluna verilmiş en büyük  armağandır. İnsan aklı sayesinde hayatını güzel şekilde yaşayabilir, aklını kullanmazsa kendi hayatını mahvedebilir. Yaşadığımız dünyada sevgi, saygı, barış olsun isterdim. Ülkelerin siyasi çıkarlar uğruna, kötü emelleri uğruna birbirleri ile savaşmadığı, yardımlaşmanın, dayanışmanın daim olduğu bir dünyada yaşamak isterdim.


 İnsanların işini en iyi şekilde yaptığı, işin ehline verildiği bir dünyada yaşamak isterdim. Her şeyden önce bilinçli ve güzel ahlaklı insanların olduğu dünyada yaşamak isterdim. Sorumluluk sahibi, kendisine saygılı, içinde yaşadığı çevreye duyarlı, Allah’ın yarattığı tüm canlılara sevgi ile bakan insanların olduğu bir dünyada doyasıya, mutlu bir şekilde yaşamak isterdim. Çocukların açlıktan ölmediği, çocukluğunu doyasıya yaşadığı, ayrılıkların, acıların ve hüzünlerin olmadığı bir dünya olsun isterdim. Hiç kimsenin maddi nedenlerden dolayı zorluklar çekmediği, herkesin karnının doyabildiği, açlıktan hiçbir çocuğun hayatını kaybetmediği bir dünyada yaşamak isterdim. Terör olaylarının son bulduğu, yağmacılığın son bulduğu, savaşların son bulduğu bir dünyada barış içinde huzur ile yaşamak isterdim. İnsanların yüzüne gülüp arkandan dedikodunu yapmadığı, ben değil biz anlayışı içinde hayatı yaşamaya çalışan güzel insanların, sevgi dolu bakışları ile bize kendisini değerli hissettiren insanların olduğu dünyada yaşamak bana mutluluk verirdi ve ben çok mutlu olurdum.


 Doğanın doğal ile kalabildiği, iklimlerin dengesinin bozulmadığı, yeşil alanların sürekli arttığı, nehirlerin, göllerin kirlenmediği bir dünyada yaşamak isterdim. Havanın, suyun, toprağın kimyasal zehirler ile kirletilmediği, temiz bir çevrede, temiz bir dünyada yaşamak hepimizi sağlıklı yapar ve hepimizi mutlu ederdi. İnsanların birbirine tebessüm ettiği, mutlu ve sağlıklı insanlar olarak hayatımıza devam etmek isterdim.

1 yorum:

Deneme