19 Mayıs İle İlgili Hikaye Örneği

 19 Mayıs İle İlgili Hikaye Örneği


Türk milletinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin kutlandığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bugün tüm yurtta coşkulu kutlamalar düzenleniyor. Öğretmenimizin 19 Mayıs hazırlığı günler öncesinden başlamıştı. Çok güzel bir gösteri olan  19 Mayıs gösterimizi hazırlamış ve gençler olarak bu gösteriyi en güzel şekilde yapmak için günler öncesinden hazırlıklara başlamıştık.

 

 Derken o gün geldi ve işte bugün 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Yaşadığımız şehir olan Kayseri’den  çıktık Ankara’ya doğru. Önce sabah erken saatlerinde ülkemizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini yani Anıtkabir’i ziyaret ettik. Elimizde karanfil ve güllerle ona olan sevgimizi, bağlığımızı göstermek için çıktık bu yola. Daha sonra Anıtkabir’den çıkıp gösterimizi yapacağımız alana geldik.  Önce milli marşımız İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan söyledik daha sonra bir dakikalık saygı duruşunu yaptık ve sonra başladık gösterilere. Gösterimizi izlemeye cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, vali ve daha çok sayıda halktan insanlar gelmişti. Elimizde Türk bayrakları eşliğinde yürüyüşümüzü düzenledik ve daha sonra gösterimizi yaptık.

 

Çok beğenildi gösterimizi ve alkışlar yağdı bizim için. Çok mutlu olmuştuk. Gösterimiz bittikten sonra Öğretmenimiz Kayseri’den geldiğimiz otobüs ile bizi yemeğe götürdü  ve çok güzel bir yemek yedik. Sonra Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdik ve çok yorulduk. Ardından otobüse binip Kayseri’ye doğru yola çıktık. Her şey çok güzel oldu ve yorucu ama yorgunluğa değen bir gün oldu.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme