Ağaç, Çocuklar, Park, Kaykay, Akşam Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Ağaç, Çocuklar, Park, Kaykay, Akşam  Kelimeleri İle İlgili Hikaye


Sabah uyandığımızda annem sizi bugün mesire alanına götüreceğim. Kahvaltıyı da yemeği de orda yiyeceğiz dediğinde mutluluktan havalara uçmuştum. Kardeşim Kemal, ben, ablam Alin ile birlikte  anneme yardım ederek eşyalarımızı arabaya taşıdık. On beş dakika sonra mesire alanına varmıştık. Mesirenin her yerine yeni çamlar dikilmişti. Her ağaçlar ile kaplıydı ve güller ile kaplıydı. 


Mangal yapmak için yerler özel olarak yapılmıştı. Ben hemen parka koştum ve kardeşim Kemal ile kaykaydan kaymaya başladık. Çok eğlenceliydi. Daha sonra annem  termosta getirdiği çayları bardaklara doldurmuş ve hadi canlarım kahvaltınızı yapın sonra doyasıya eğlenirsiniz dedi. Hemen aç kurt gibi kahvaltımı yapmaya başladım. Kemal de çok acıkmıştı. Parkta birçok çocuklar vardı ve çoğu da annesi ile gelmişti. Çok mutluydum ama annemler bir şeyi unuttuğu için içte içe çok üzülüyordum ama onlara yalandan mutlu gibi davranıyordum Bugün 24 Aralıktı ve benim doğum günümdü.


 Ben bugün on yaşına girmiştim. Kimse doğum günümü hatırlamamıştı. Akşama kadar parkta oynadık ve daha sonra annem etler mangalda pişti haydi gelin diye seslendi. Ablam da salatayı yapmış, içecekleri dolduruyordu beş altı bardak fazla koymuştu sofraya . Ne oluyor demeye kalmadan arkamı bir döndüm arkadaşlarım elindeki pastası ile mumlar ile gelmiş, iyi doğdun Kerem diye bağırıyorlardı. Annem bu günü önceden planlamıştı. Hem duygulandım hem de  anneme haksızlık ettiğim için vicdanen rahatsız oldum ve her şeye rağmen çok mutlu oldum. Yemeği yedik ve daha sonra pastamı üfledim. 


Doğum günümü çok geçiyordu. Daha sonra arkadaşlarım ile parkta oyunlar oynadık, başka çocuklar bizimle oynamaya başladı. En çok da futbol oynadık ve çok yorulduk. Sonra hava iyice karardı ve hepimiz evimize gittik. Eve gidince anneme sarıldım ve teşekkür ettim. Bu arada gelen hediyeleri de sabah açacağım çünkü çok uykum var, mutluluktan ve oynamaktan çok yorulmuşum.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme