Ağaç, Tırtıl, Güneş, Toprak, Arkadaş, Tohum Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Ağaç, Tırtıl, Güneş, Toprak, Arkadaş, Tohum Kelimeleri İle İlgili Hikaye


Havalar ısınmış, bahar mevsimi gelmişti. Dışarıda çok güzel güneş açmış, her yer yemyeşil olmuştu. Toprak Ana  uykusundan uyanmış, bahara merhaba diyordu. Tırtıllar kelebek olmaya hazırlanıyor, doğa her hali ile çok güzel görünüyordu. Geceliğimi üzerimden çıkıp koşarak evimizin bahçesine gittim. Kaysı ağaçları çiçek açmıştı ve bembeyazdı. Kayısı ağaçlarının çiçekleri mis gibi kokuyordu. Her yer renkli görünüyordu. 


Tohumlar çiçek açmış, insanların yüzüne renk gelmişti. Evimizin bahçesinden çıkıp arkadaşım Ali'yi çağırdım. Haydi Ali dışarısı ısınmış gel futbol oynayalım dedi. Ali de sevinçle dışarı çıktı ve birlikte top oynamaya başladık. Günel tüm bedenimizi ısıtmıştı. Hem terlemiş, hem yorulmuştuk ama Güneş’in sıcaklığını özlediğimiz için ona doyamamıştık. Akşama kadar koştuk, oynadık. Günel gidince evlerimize dağıldık. Akşam eve vardığımızda ağaçlar insan gibi görünüyordu gözüme. Ülkemizde dört mevsim belirgin yaşandığı için çok mutluydum. Hem ilkbahar vardı, hem yaz, hem sonbahar hem kış. 


Onun için ülkemizin çocukları olarak çok şanslıydık. Çok yorulmuştum. Gün boyu dışarıda olduğum için halim kalmamıştı. Elimi, yüzümü yıkadım, dişlerimi fırçaladım ve uyumaya gittim. Yarın yeni bir gün bizi bekliyordu. Belki tırtıllar kelebeğe dönüşecekti ve biz de o kelebekleri kovalayacaktık Ali ile. Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda diye şarkı söyleyecektik bir araya gelince. 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme