Çene Çalmak, Gına Gelmek, Tadını Çıkarmak, Ödü Patlamak, ve Tarihe Karışmak Deyimleri İle Hikaye Yazınız

 

Çene Çalmak,  Gına Gelmek,  Tadını Çıkarmak, Ödü Patlamak, ve Tarihe Karışmak Deyimleri İle Hikaye Yazınız


Sabah uyandığımda annem kahvaltımı hazırlamıştı. Bugün okulda son sınavım vardı. Bu hafta sınav haftası olduğu için çok çalışmaktan gına gelmişti. Artık çok yorulmuştum ve bir an önce sınavları başarı ile bitirip ara tatile girmek için can atıyordum. Sınıfa girdiğimde Emine ile Hatice yine çene çalıyordu. Bu kızların sınava hiç doğru dürüst çalıştıklarını görmüyordum ama nasıl oluyorsa yine de sınavdan geçer not alabiliyorlardı. 


 Demek ki evde çalışıyorlardı az olsa. Mete’nin günaydın Yusuf demesiyle kendime geldim ve günaydın dedim. Ne oldu Yusuf çok halsiz duruyorsun dedi en yakın arkadaşım. Çok yoruldum  sınav haftası ya dedim. O da valla ben de çok yoruldum keşke hiç sınav olmasa dedi. Ben de keşke dedim ve gülüştük. Daha sonra saçımın üzerimde bir şey olduğunu fark ettim ve elime aldığımda yaramaz arkadaşım Musa’nın  arkamdan saçıma oyuncak örümcek koyduğunu anladım. Oyuncağı elime almamla yere atmam bir oldu. 


Korkudan ödüm patlamıştı. Sanki gerçek örümcek gibiydi. Çok kızdım Musa’ya . O ise gülmesine devam ediyordu. Daha sonra öğretmen geldi ve son sınavı yaptı. Çok şükür bu sınavımda iyi geçmişti. Sona çıkışı eve gittim ve hemen kendimi yatağıma attım. Hemen uyumaya başladım. Uyandığımda kendime geldim ve çok rahatlamıştım. Çünkü akşama kadara uyumak ruhuma ve bedenime iyi gelmişti.


 Annem börek ve çay hazırlamıştı. Onları bir güzel yiyip televizyon kumandasını elime aldım ve sevdiğim bir sinema filmini izledim. Orada izlediğim bir karakterini annem görünce çok heyecanlandı. Aaa bu aktör benim dedemin çok sevdiği bir aktörmüş ama bu adı tarihe karıştı. Artık yenileri çıktı ya dedi. Ben de hımmm dedim eve sinema filmimi yatarak izlemeye devam ettim. Artık dinlenmenin tadını çıkarma vaktiydi…

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme