Sevgili Limon Çiçeği Kitabında Geçen Özlü Sözler

 

Sevgili  Limon Çiçeği Kitabında Geçen Özlü Sözler


Ecrin ve Meriç adlı iki mektup arkadaşının  birbirleri ile yazışmaları anlatılır. Küçük yaşta ailesini kaybeden Ecrin hayatın tüm zorluklarını tek başına yüklenmektedir ve bunun için de içine kapanık ve çok sosyal olmayan bir kızdır. Meriç ise dışarıdan bakıldığında daha soğuk görünen ama içeriden bakıldığında öyle olmayan biridir. Kitap okunması gereken güzel bir kitaptır.


Sevgili Limon Çiçeği kitabında geçen özlü sözler şunlardır:

“Okumak basit bir eylem değil, ruha dokunan ve karakterinizi şekillendiren büyük bir güçtür.”

"Kaldırım taşlarının arasından biten çiçekleri düşünün, etrafındaki her şey beton olduğu için onu ezip geçer miydiniz yoksa betonların arasında hayata tutunabildiği için onu takdir mi ederdiniz?"

“Kitaplar mutluluğa açılan kapılardır. Yaşayamadığınız dünyaları tecrübe etmeniz için sunulan imkanlardır. Hiç bilmediğiniz hayatlara uzanan köprülerdir. Kitaplar güçtür, umuttur, ışıktır. Kitaplar ihtiyacınız olan her şeydir ve aşağılamayı, alay edilmeyi hak etmezler.”


“Birini sevdiğinizde ve bir ilişkiye başladığınızda bu sadece sizi ilgilendirmez. Birini sevmek aile kurma isteğini körükler ve aile kurmak da size muhtaç çocuklara sahip olmak demektir. O çocukları bırakıp gitme ihtimalinin her zaman olduğu bir dünyada bu kadar korkusuzca aile kurulmasına hayret ediyorum.”

"Hata yapmak o kadar da korkunç bir şey değil. Onları telafi etmeye çalışmak insanı olgunlaştırır."

"Bazen bir şeyler sadece hayal ettiğimiz için var olabilir. Bu bizi deli yapmaz. Hayalperest yapar."

“Herkes hayatının bir noktasında birileri tarafından incitilmiştir.”


“Haksız bir muameleyle karşılaştığınıza inanıyorsanız cezalandırma yönteminiz muhatabınızı öldürmek değil, ona haksızlığını ispat etmek olmalı.”

"Bazılarının insanları etkilemek için numaralara ihtiyacı olmaz Ecrin. Bazıları sadece kendisi olur ve karşısındaki çoktan büyülenmiştir bile."

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme