Mehmet Akif Ersoy Hakkında Bir Deneme Yazısı - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

Mehmet Akif Ersoy Hakkında Bir Deneme Yazısı

    0
Mehmet Akif Ersoy  Hakkında Bir Deneme Yazısı

İstiklal  şairi Mehmet Akif Ersoy ülkesinin içinde bulunduğu zor zamanlarını gören ve bunun için hiçbir karşılık almadan İstiklal Marşı'nı yazan büyük üstattır . Mehmet Akif Ersoy sadece şair değil , aynı zamanda bir fikir adamıdır . Vatanımızın insanları İstiklal Savaşı sırasında bağımsızlığı için çok fedakarlık yapmış , bu uğurda nice yiğitlerimiz şehit olmuştur .

Mehmet Akif Ersoy da İstiklal Marşı'nda şunlardan bahsetmiştir . Türk milletinin sonsuz olacağını , bağımsızlığına düşkün olduğunu , hiçbir şeyden korkmaması gerektiğini , vatanının her bir zerresinin çok önemli olduğunu  vb .  gibi şeylerden bahsetmiştir . Bizler de bize bu vatanı hediye eden askerlerimizin ve  bu marşı yazan İstiklal şairimizin yerinde rahat uyması için vatanımıza sonsuza dek sahip çıkmalıyız . İlim ve fen yolunda ilerleyerek  ülkemizi hep ileri götürmeli ve çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmalıyız . Bağımsızlık için , özgürlük için , hürriyet için , vatan toprakları için hep birlik ve beraberlik içinde yaşamalı ve vatanımızı korumalıyız .


Mehmet Akif Ersoy yalnızca vatan aşkı duyan dünyalık beklentileri olmayan biriydi . Ona hükümetten birileri gelip eleştirilerinde daha hafif olmasını istediklerinde " ben fasulye aşı yediğim müddetçe kimseye eyvallahım olmaz " diyecek kadar da korkusuzdur ve inandığı değerler yolunda canını bile feda etmeye hazır biridir . 
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.