İletişim Formu

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler bir milletin daha kültürlü ve eğitimli bir toplum haline gelmesinde  büyük sorumluluk alan eğitim neferleridir . Öğretmen  öğrencileri için her türlü fedakarlığı yapan ve bu fedakarlığı yaparken de tıpkı bir anne ve baba gibi sorumluluk alan kutsal bir mesleğin gerçekleştiricileridir .  Öğretmenler öğrencileri arasında ayrım yapmayan ve onları olduğu gibi kabul eden ve onları çok seven kişilerdir . Öğretmen öğrencinin ilgi ve isteklerini dikkate alandır . Bunun için öğrenciler de öğretmenlerine karşı saygılı olmalı , onların yaptığı fedakarlıkların karşılığını öğrenciler de derslerine çok iyi iyi bir şekilde çalışarak öğretmenlerine göstermelidir .

Öğretmenler sadece eğitim ve öğretim yapmaz  , yeri geldiğinde bir işçi gibi okulun her türlü boya , badana , onarma işlemlerini de yapar ve bunu yaparken de devletten herhangi bir karşılık beklemez  . Bunun için öğretmenlerimizin değerini bilmeli ve onları başımızın üzerinde tutmalıyız . Bir toplumun aydın ve kültürlü bir toplum olmasını sağlayan öğretmenlerdir . Mustafa Kemal de öğretmenlik mesleğine ve öğretmenlere çok önem vermiş ve öğretmenler ile ilgili şu sözleri söylemiştir :
*''Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.''
* ''Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.''
*'' Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.''

Bundan dolayı öğretmenlerimizi  sevmeli ve onların değerini ömrümüz boyunca bilmeli , onların bizim için verdiği emekleri asla unutmamalıyız . Onları her zaman ziyaret etmeli, aramalı ve sormalıyız ki sevildiklerini bilsinler .

4 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.