Sorumluluk İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Sorumluluk İle İlgili Kompozisyon

    1
Sorumluluk İle İlgili Kompozisyon

İnsanın diğer canlılardan farklı olmasını sağlayan bazı özellikleri vardır . Bu özelliklerinden birisi de "sorumluluk"tur . İnsan yalnızca yiyip , içen , uyuyan bir varlık değildir . Bazı sorumlulukları da vardır ve bu sorumluluklar hem insanın kendi hayatını  hem çevresindekilerin hayatını  hem de ülkesini ve diğer canlıları etkilemektedir . Yani yerine getirmediğimiz sorumluluklarımız sadece bize zarar vermez etrafımızı da olumsuz etkiler .

Sorumluluklarımız çok çeşitlidir . Bir çocuk olarak odamızı temiz tutmak , ödevlerimizi yapmak sorumluluklarımızdan birkaçı olurken bir yetişkin olarak ailemizin geçimini sağlamak , ülkemize faydalı olmak için üretmek gibi sorumluluklarımız da olur . İnsan sorumluluklarını yerine getirmediği zaman çevresi tarafından yadırganır . Çünkü sorumluluklarımız bize ait görevlerdir ve biz yapmadığımız zaman başkaları bu yükü sırtlanmak zorunda kalır . Yani bizim işlerimizi başkaları yapmaya çalışır . Bu yüzden kendi sorumluluklarımızı iyi bilmeli ve vaktinde yerine getirmeye çalışmalıyız .


İnsanın en önemli sorumluluklarından biri de diğer canlılara ve gelecek kuşaklara karşıdır . Kendini ifade edemeyen hayvan , bitki vb. canlıların yaşam alanlarına saygı duyarak hem bu canlılara hem de dünyaya henüz gelmemiş olan bebeklere ve çocuklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz . 
1 yorum:
Write yorum
  1. Çok güzel elinize emeğinize sağlık

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.