Sınavlar Gereklidir Konulu Münazara Yazınız .


Sınavlar Gereklidir Konulu Münazara Yazınız .

Sınavlar çocukları güdüleyen ve geleceğe hazırlayan unsurlardır . Sınavlar kesinlikle gereklidir . Çünkü çocuklara bir hedef koyduran unsur sınavların varlığıdır . Belki sınavlar olmasa çocuklar hiç çalışmayacak ve kendilerini disipline etmeyecektir .  Oysa sınavların olması çocukta az da olsa güzel bir heyecan  uyandırır ve çocuklar daha iyi bir geleceğe sahip olabilmek için sınavlara çalışırlar .

Sınavlar gereklidir . Çünkü sınavlar olmadığı zaman kimi art niyetli insanlar kendi yakınlarına daha yüksek puan verebilirler . Bu durumda  liyakate göre öğrenci alınmaz . Liyakate göre öğrencide alınmadığı için haklı olanın , çalışanın , alın teri dökenin , emek edenin hakkı  yenmiş olur .  Haklı olan hakkını alamadığı için itiraz eder . İtirazına herhangi bir cevap gelmediği  zaman da işte o zaman  sorunlar daha da büyür . Toplumda huzur kalmaz .   Sınavlarda torpilin olması , mülakatın olması ise toplumda huzursuzluğa ve kargaşalığa yol açar . Bu yüzden her öğrenci için adil olan sınavların olmasının gerekliliğidir . Bunun için her öğrenci sınava hazırlanmalı ve hakkını almalıdır . Sınavlar  insanı motive eder . Kişi emellerine ulaşmak için çalışır ve çalışmayı alışkanlık haline getirir .

Bunun için sınavlar her zaman olmalıdır . Ama sınavlar ile çocukların gözü korkutulmamalıdır , sınavlar çocuklara sevdirilmelidir .  Her öğrenci geleceğine iyi bir şekilde hazırlanmalı ve hakkı olan mesleği sınavlara çalışarak kazanmalıdır . Böylece de topluma faydalı bir insan haline gelmelidir .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme