19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş mücadelesine 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan  yola çıkarak başlamıştır . Çünkü özgürlük için , tam bağımsızlık için ilk mücadele bu günde başlamıştır . Bu kutlu yolda ülkemize  için çok fedakarlıklar yapan bu değerli insan  bu günü biz gençlere de bayram olarak hediye etmiştir .  

Ülkemizin kurtuluşunda büyük emeği olan Gazi Mustafa Kemal'i asla unutmamalıyız . Onu her  zaman anmalıyız ve onu her zaman çok sevmeliyiz . Çünkü o büyük insan her zaman ülkesi için  çalışmış ve  başarı yolunda ilerlemiştir . 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı'da her yıl okullarımızda çeşitli etkinlikler yapılır . Şiirler okunur , yazılar okunur , çeşitli  gösteriler yapılır ve halk da bu gösterileri izleyerek Ulu Önder Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'e her yıl olduğu gibi yine özlem duyar ve onu asla ama asla unutmaz .  Bu güzel günde milletimizin geçmişte ne zorluklar yaşadığını  anlar ve genç nesillere anlatırız .Çünkü tarih  o büyük adamı bize asla unutturmayacak ve o büyük insan , ülkemizin gururu Mustafa Kemal gönüllerimizde ve dualarımızda her zaman var olacaktır .


Bize bu bayramı hediye edip biz gençleri düşünen Mustafa Kemal nurlar içinde uyusun ve milleti için hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin de ruhu şad olsun .


2 yorum:

  1. Ağacın düşen yaprağını rüzgar esir alır ile ilgili kopozisyon yazarmısınız

    YanıtlaSil
  2. https://www.dersturkce.net/2019/05/agacn-dusen-yapragn-ruzgar-esir-alr.html. Buradan bakabirsiniz

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...