İletişim Formu

Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız ? Sizin Büyüklerinizden Beklediğiniz Davranışlar Nelerdir ? Konulu Kompozisyon Yazınız .


Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız ? Sizin Büyüklerinizden Beklediğiniz Davranışlar Nelerdir ? Konulu Kompozisyon  Yazınız .

Büyüklerimiz  bize her zaman yol gösteren , bize yeri geldiği zaman nasihatlerde bulunan deneyimli kişilerdir . Anne ve babamız , eşimiz , dostumuz , sevdiklerimiz ve  diğer kişiler … Büyüklerimize nasıl davranmak gerektiği  ise gerçekten çok önemli bir konudur . Büyüklere her zaman saygılı davranmalıyız . Onlar bazen bize bağırabilir, kızabilir , bu durumda biz onlara asla sesimizi yükseltmemeliyiz . 

Büyüklerimiz karşısında  oturuş  şeklimize özen göstermeliyiz , onlar ile güzel konuşmalıyız ve kaba tabirler kullanmamalıyız . Çevremizde gördüğümüz yaşlı insanlara yardım etmeliyiz , onlar bize her ihtiyaç duyduğunda onların her zaman yanında olmalıyız . Büyüklere asla ve asla fiziksel şiddette bulunulmamalıdır . Ne yazık ki ülkemizde bazı kendini bilmez insanlar yaşlıların evine girmekte, onların zar zor biriktirdiği paralarını bir anda çalmakta, çalmakla da kalmayıp bir de onlara büyük zararlar vermekte ve elleri öpülesi yaşlı ninelerin, dedelerin  canlarını yakmaktadırlar .  Bu acıları onlara çektirenlerden kimileri ise evlatlardır . Ne acı bir tablodur bu aslında . Millet olarak böyle haberler duyduğumuzda içimiz kan ağlar ve  büyüklere yapılan bu eziyetlere karşı her türlü sorumluluğu yerine getirmeye çalışırız . Bizler nasıl ki büyüklerimize saygılı davranıyorsak onlardan da sevgi ve saygı bekleriz . Onların bizi anlamasını ve dinlemesini isteriz . Bize ön yargılı yaklaşamamasını isteriz .

Ana ve  babalarımızın biz başka çocuklar ile kıyaslamalarını istemeyiz . Onların  bizi koşulsuz sevmesini isteriz , tıpkı bizim onları koşulsuz sevdiğimiz gibi. Büyüklerimizin bizim  sorunlarımızı  dinlemelerini isteriz .

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.