İletişim Formu

‘’Bugünün Küçükleri Yarının Büyükleridir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Bugünün Küçükleri Yarının Büyükleridir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Her insan doğar , büyür, yaşar ve ölür . Çocuklarımız da bir gün bizler gibi yetişkin kimse olacaktır . Çünkü bu gelişimin gereğidir .  Onun için  geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımızı şimdiden iyi yetiştirmeye çalışmalıyız . Çocuklarımıza her şeyden önce iyi bir  insan olmayı , erdemli bir insan olmayı  öğretmeliyiz . Kalp kırmamayı , can yakmamayı , ah almamayı öğretmeliyiz .

Daha sonra çocuğumuzun iyi bir ortamda büyümesini sağlamalıyız . Ona kötü alışkanlıklar öğretmemeliyiz . Yani çocuklarımız mutlu ve huzurlu bir aile ortamında büyümelidir . Sevginin ve saygının olduğu yerde büyümelidir çocuklar . Onun için biz yetişkinler onlara her yönümüz ile iyi bir örnek olmalıyız ve onlara asla kötü sözler söylememeliyiz . Daha sonra okula başladığında onun eğitimi için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmalıyız . Derslerine yardım etmeliyiz , onun yanında olmalıyız ve onu sevdiğimizi çocuğumuza  her zaman hissettirmeliyiz . İyi bir eğitim aldıktan sonra da kendi istediği , sevdiği mesleği  seçmesinde onu özgür bırakmalıyız . İşte böyle sağlıklı bir ortamda büyüyen çocuklar da ilerde toplum içinde sevilen , sayılan insan olacaktır , iyi bir aile babası olacaktır , vatanını ve milletini seven iyi bir milliyetçi olacaktır . Bundan dolayı çocuklarımız henüz küçükken onları iyi yetiştirmeliyiz ve onların en çok ihtiyaç duydukları şey olan sevgiden onları asla mahrum bırakmamalıyız .

Bugünün küçüklerinin yarının  topluma faydalı, iyi insanlar olmaları için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeliyiz .

- Çocuk Ve Barış İle İlgili Kompozisyon 

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.