Dürüstlük İle İlgili Hikaye Yazınız.


Dürüstlük İle İlgili Hikaye Yazınız.

Üniversite yıllarındaydım.  Devlet yurduna kalıyordum . Bir gün bir  kızın yeni aldığı cep telefonu çalınmış ve herkes aramak için seferber olmuştu . Ben de  kızın  durumuna çok üzülmüştüm ve  kızın arkadaşları ile birlikte  aramaya başlamıştım . Daha sonra diğer kızlar aramaktan yorulmuş ben ise tanımadığım bir insan bile olsa o kıza yardım etmek için aramaya devam etmiştim .

Yurttan kimi kızlar benim için bu niye bu kadar arıyor , acaba bu kız mı aldı telefonu diyerek bana iftira atmışlardı . Bunu duyunca başımdan kayar su dökülmüş gibi oldum . Oturup ağlamaya başladım. Nasıl böyle bir  iftiraya maruz kalabilirdim. Çok ağlamıştım, ağlamaktan gözlerim şişmişti . Üstelik ertesi güne sınavım vardı. Bu psikoloji ile nasıl çalışacağım , onu bile  bilemiyordum . Ama yine de çalıştım , çünkü benim hiçbir suçum, günahım yoktu . Ben asla hırsızlık yapmamıştım . Bu olayın üzerinden birkaç hafta geçmeden telefon bulundu . Yurtta bir kız  gördüğü ve beğendiği her şeyi alıyor ve çantasına atıyordu . Bu durumuna arkadaşları bile şaşırmıştı . Bana iftira atan kızlar ise yanıma gelerek sen çok dürüst biriymişsin, bizi affet, çok büyük ayıp ettik diyerek  benden özür dilediler.

Ben ise onları affettim ama onlara olan kırgınlığım geçmedi . Çünkü ben  dürüst bir insandım ve asla hırsızlık yapmazdım .  Bu hikayemizden de anlaşılacağı üzere  dürüst inanlar er geç de olsa   hakkını alır . Çünkü adalet geç de olsa yerini bulur .

2 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...