‘’ İnsan Sevmeye Başladı Mı Yaşamaya Da Başlar ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

‘’ İnsan Sevmeye Başladı Mı Yaşamaya Da Başlar ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0
‘’ İnsan Sevmeye Başladı Mı Yaşamaya Da Başlar  ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Sevmek ve sevilmek dünyada yaşanabilecek en  güzel duygulardan biridir . İnsan sevmeye başlayınca hayatı da çok sever . Çünkü sevmek , hayata tutku ile bağlanmak insanı daha çok yaşatır ve daha çok mutlu eder . Çevremizde gördüğümüz yakınlarımız, eşimiz, dostumuzu sevmek ve onlara bunu söyleyebilmek aslıda cesaret ister . Bunu  başarabilen insan da işte o zaman kendini daha iyi hisseder ve yaşamanın zevkini çıkarır .

Hayatı, insanları , çevresindeki canlıları sevmeyen kimseler aslında kendilerini de sevmeyen insanlardır. Böyle insanlar yaşamaktan da zevk almazlar ve bunun için de boş yaşarlar . Gerçekten sevmeliyiz ve  yaşamaya başlamalıyız ki hayat daha güzel geçsin ve yaşadığımız yılların bir anlamı olsun . Önemli olan ne kadar yaşadığımız değil , sevgiye ne kadar doyup doymadığımızdır . Yani önemli olan mal, mülk biriktirmek değil, sevgi biriktirmek, sevgi çoğaltmaktır . İşte böyle olduğu zaman da  sever ve seviliriz . Örneğin kurumakta olan bir çiçeğe su vermek , onu sevmek ve onu yaşatmak da insana yaşam sevinci verir .

Ya da küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak, fedakarlık yapmak da insanı daha çok mutlu eder ve kişi yaşamanın ne denli zevkli bir şey olduğunu bu yaptıkları güzel, erdemli hareketleri ile anlar.


- ''İnsanlar Düşünmek , Sevmek Ve İnanmak İçin Dünyaya Gelmiştir '' Özdeyişini Açıklayan Kompozisyon Yazınız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.