“Milletimi Seviyorum” Konulu Kompozisyon

“Milletimi Seviyorum” Konulu Kompozisyon

Her insanın ait olduğu bir millet vardır. Ben de şerefli Türk milletinin bir üyesiyim. Milletimle ve atalarımla gurur duyuyorum. Tabi bu sözüm kendi milletimi en üstün millet olarak görüyorum, diğer milletleri ise küçümsüyorum şeklinde algılanmasın . Her millete ve her insana “yaradandan ötürü” saygımız vardır.

Ben Türk olmakla onur duyuyorum. Çünkü bizim milletimiz tarihin hiçbir döneminde “sömürgecilik” yapmamış. Fatih Sultan Mehmet İstanbul surlarının önüne geldiğinde birçok Hristiyan “İstanbul’da Latin külahı görmektense Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederim.” demiştir. Çünkü bizim milletimiz bütün dinlere saygılı olmayı ilke edinmiştir . Milletimi seviyorum çünkü tarihin hiçbir döneminde vatan kabul ettiği toprakları savunmaktan kaçmamış , vatanı için canını bile gözünü kırpmadan vermeyi bilmiştir. Çanakkale Savaşı bunun en güzel örneklerinden biri olmuştur. Silah , cephane, yiyecek,içecek olmadan vatan için savaşmayı bilmiştir bu millet. Vatanımı ve milletimi seviyorum çünkü bu millet her daim hakkın yanında olmuş ve zalimin karşısında durmayı bilmiştir. Kürşat misali bir avuç adamla saraylar basacak kadar gözü pek olmuştur.

Türk milletinin tarihinde şan vardır , şeref vardır, kahramanlık vardır. Milletimizin tarihinde en küçük leke bile bulmak mümkün değildir. İşte bu yüzden milletimi seviyorum .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme